101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Joanna Ochał nie jest już dyrektorem szpitala we Wloszczowie

Data publikacji: 03.01.2018 16:47 / Data aktualizacji: 03.01.2018 17:33
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego. Joanna Ochał, dyrektor Szpitala Powiatowego we Włoszczowie
Włoszczowa / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dyrektor Szpitala Powiatowego we Włoszczowie Joanna Ochał została odwołana ze stanowiska. Jak informowaliśmy, domagali się tego lekarze interniści z I oddziału wewnętrznego w tej lecznicy. Pełniącym obowiązki dyrektora został Sławomir Sobański, kierownik wydziału kadr w tej lecznicy.

Jerzy Suliga, starosta powiatu włoszczowskiego przyznaje, że powodem odwołania Joanny Ochał z funkcji dyrektora był jej konflikt z lekarzami. - Ponad 3 miesiące temu lekarze z I oddziału internistycznego złożyli wypowiedzenia z pracy. Byli zatrudnieni tylko do 31 grudnia. Mimo próśb i wielu rozmów zarządu z panią dyrektor do dzisiaj nie udało się jej osiągnąć porozumienia z medykami i znaleźć rozwiązania tej trudnej sytuacji – mówi starosta Suliga. W szpitalu we Włoszczowie brakuje kadry lekarskiej. Zarówno I, jak i II oddział internistyczny obsługiwany jest tylko przez 3 lekarzy z II oddziału wewnętrznego.

Jak dodaje starosta, ponieważ Joanna Ochał jest w ciąży i zgodnie z prawem nie wolno jej zwolnić z pracy, w najbliższym czasie zostanie jej zaproponowane inne stanowisko w szpitalu. - To dyrektor, któremu powierzyliśmy pełnienie obowiązków ma zastanowić się i zaproponować jej odpowiednie stanowisko. Myślę, że będzie to stanowisko głównej księgowej. Joanna Ochał zanim została dyrektorem, przez 3 lata pracowała właśnie na tym stanowisku – dodaje Jerzy Suliga.

Jak zapowiedział starosta, konkurs na dyrektora włoszczowskiego szpitala zostanie ogłoszony jeszcze w styczniu. Joanna Ochał funkcję dyrektora Szpitala Powiatowego we Włoszczowie pełniła od grudnia 2016 roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution