101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Szpital w Staszowie wymienia karetkę. Ma być bezpieczniej i bardziej komfortowo

Data publikacji: 04.01.2018 08:35 / Data aktualizacji: 04.01.2018 13:43
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Staszów. Przekazanie karetki dla Szpitala Powiatowego w Staszowie

Staszów. Przekazanie karetki dla Szpitala Powiatowego w Staszowie
Staszów. 04.01.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Szpital Powiatowy w Staszowie wzbogacił się o nowoczesny ambulans. To karetka w całości wyprodukowana w Polsce na bazie samochodu MAN. Zakup w 85 procentach został sfinansowany z budżetu wojewody. Resztę pieniędzy zapewnił szpital.

Dyrektor lecznicy - Paweł Wojtasik wyjaśnia, że karetka zastąpiła wysłużony mocno wyeksploatowany pojazd, mający na liczniku już prawie 500 tysięcy kilometrów przebiegu. Teraz w całym taborze staszowskiego szpitala, najstarsza karetka ma dwa lata.

Ambulans jest nowocześnie wyposażony. Jest w niej m.in. defibrylator, krzesełko kardiologiczne, schodołaz i masażer do klatki piersiowej. Jak powiedział wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz, całe ratownictwo medyczne w kraju zmierza w kierunku nowoczesnego wyposażenia ambulansów. Dodał, że odnawianie taboru jest niezwykle istotne dla codziennej pracy szpitala i bezpieczeństwa pacjentów.

Staszów. Przekazanie karetki dla Szpitala Powiatowego w Staszowie. Na zdjęciu: Anna Krupka - poseł PiS, Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski, Krzysztof Słoń - senator PiSStaszów. 04.01.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Senator PiS Krzysztof Słoń podkreśla, że nowy ambulans dla Staszowa, to jeden z przykładów polityki rządu, koncentrującej się m.in. na polepszaniu warunków dla służb ratownictwa medycznego. - To niezwykle ważne, aby staszowski szpital dysponował sprzętem, pomagającym ratownikom w wykonywaniu obowiązków, które dotyczą zdrowia i życia ludzkiego- dodał senator .

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek informuje, że w sumie na zakup nowoczesnych karetek, przeznaczono ponad 1 mln 600 tysięcy złotych. Pierwsza trafiła do Staszowa, a dwie następne będą przekazane Świętokrzyskiemu Centrum Ratownictwa Medycznego.

Szpital Powiatowy w Staszowie dysponuje w sumie trzema karetkami.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution