101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Służba zdrowia – to może być najważniejszy temat polityczny w tym roku

Data publikacji: 04.01.2018 10:49
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Magdalena Fogiel-Litwinek i Mateusz Żukowski
Kielce / Fot. Karol Żak / Radio Kielce

- Wybory samorządowe i służba zdrowia, to najważniejsze tematy wokół których będzie toczyło się życie polityczne w tym roku uważa - Magdalena Fogiel-Litwinek - przewodnicząca świętokrzyskich struktur Kukiz'15.

Jej zdaniem szczególnie poważna sytuacja dotyczy opieki medycznej i od najbliższych rozwiązań zależy jak reforma wprowadzona przez PiS zostanie zrealizowana i oceniona. Pacjentów nie interesują, czy protesty lekarzy mają podtekst polityczny, dla nich najważniejsza jest pewność, że nie pozostaną bez opieki. W związku z tym Kukiz’15 sugeruje, by wokół służby zdrowia zwołać okrągły stół z udziałem polityków lekarzy i pacjentów.

Także zdaniem Mateusza Żukowskiego z Nowoczesnej problemy służby zdrowia mogą zdominować dyskusje polityczne. Ponadto jego zdaniem kolejnym ważnym tematem tego roku może okazać się brak wykwalifikowanych pracowników.

- Nasi fachowcy wyjechali na zachód, a problemu może nie rozwiązać napływ pracowników z Ukrainy – stwierdził.

Odnosząc się do zbliżających się wyborów samorządowych, politycy Kukiz'15 i Nowoczesnej wskazywali na PiS, jako zwycięzcę wyborów do Sejmiku. Kolejne miejsca będą zależeć od tego, czy partie opozycyjne głównie PSL i PO zawiążą koalicję. Jeżeli nie dojdą do porozumienia to w Świętokrzyskiem duże poparcie tradycyjnie powinni zdobyć ludowcy. Magdalena Fogiel-Litwinek ma także nadzieję, że wiele głosów zdobędą kandydaci Kukiz'15 i stowarzyszenia, które będą chciały startować z ich list.

Goście Radia Kielce nie chcieli wypowiadać się na temat kandydatów ich ugrupowań na stanowisko prezydenta Kielc. Jak stwierdzili, jeszcze za wcześnie na mówienie o nazwiskach, ponieważ cały czas toczą się rozmowy na temat ewentualnych koalicji.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution