101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Seniorzy w Ostrowcu odpoczną aktywnie

Data publikacji: 04.01.2018 16:57
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zajęcia taneczne, joga, nordic walking i pływanie - to część propozycji dla starszych mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. W mieście rozpoczyna się program Aktywny Senior. W każdym miesiącu proponowane będą seniorom inne formy aktywności.

W styczniu są to zajęcia taneczne. W każdą środę w sali ostrowieckiego MOSiR spotkanie poświęcone różnym tańcom prowadził będzie Grzegorz Podsiadły. Jak zapowiada instruktor, na początek będą to zajęcia wprowadzające do tańca, zaplanowano także wiele elementów usprawniających ruchowo. Zaproszeni są wszyscy seniorzy, nie tylko pary. W programie zaplanowane są bowiem także tańce integracyjne. Do prowadzenia zajęć zostanie wykorzystany Światowy Program Tańca.

Oferta skierowana jest do wszystkich mieszkańców Ostrowca, ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych. Nie są także prowadzone zapisy, wystarczy przyjść na pierwsze zajęcia. Jeżeli zainteresowanie będzie duże, możliwe jest podzielenie zajęć na dwie grupy jednogodzinne.

Piotr Węglewicz z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu zapowiada, że w kolejnych miesiącach propozycja MOSiR będzie się zmieniać w kierunku innych form ruchu. Od kwietnia, przy sprzyjających warunkach pogodowych, seniorzy zaproszeni zostaną na zajęcia w plenerze. W tym przypadku ma zostać wykorzystany ośrodek na Gutwinie, park miejski czy hale sportowe przy szkołach. Organizatorzy są także otwarci na propozycje ze strony samych seniorów.

Prezydent miasta Jarosław Górczyński dodaje, że propozycja ma na celu poprawę kondycji seniorów, ale jest to także sposób na integrację różnych środowisk.

Henryka Pająk z Koła Polskiego Związku Niewidomych zaznacza, że każda propozycja skierowana do seniorów jest wartościowa. Zajęcia ruchowe, a zwłaszcza taneczne, są pretekstem do wyjścia z domu i podjęcia aktywności ruchowej.

Pierwsze zajęcia odbędą się w środę, 10 stycznia o godzinie 16.00 w hali MOSiR przy ulicy Świętokrzyskiej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution