101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Joanna Ochał: wciąż jestem księgową

Data publikacji: 05.01.2018 13:43
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego. Od lewej: Jerzy Suliga, starosta włoszczowski i Joanna Ochał, dyrektor Szpitala Powiatowego we Włoszczowie
Włoszczowa / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Trwa spór odwołanej dyrektor Szpitala Powiatowego we Włoszczowie z tamtejszym starostą. Jak informowaliśmy, 3 stycznia zarząd powiatu włoszczowskiego odwołał Joannę Ochał ze stanowiska szefa lecznicy. Starosta Jerzy Suliga informował wówczas, że zostanie jej zaproponowane inne stanowisko w szpitalu i prawdopodobnie będzie to stanowisko głównej księgowej. Joanna Ochał pełniła tę funkcję przez 3 lata.

Odwołana dyrektor włoszczowskiej lecznicy sprzeciwia się tym słowom starosty. Zwraca uwagę, że jej umowa o pracę na stanowisku głównej księgowej wciąż obowiązuje. - Ta umowa nie została mi wypowiedziana. Dlatego nie rozumiem, propozycji objęcia stanowiska, które już mam? – pyta Joanna Ochał.

Starosta Jerzy Suliga wyjaśnia, że jego wypowiedź opierała się na przepisach. Jak mówi, ponieważ stan zdrowia byłej dyrektor nie pozwala na jej zwolnienie i całkowite pozbawienie pracy, powróciła na stanowisko, które wcześniej zajmowała. - Pani dyrektor, odchodząc na stanowisko dyrektora włoszczowskiego szpitala odeszła z funkcji głównego księgowego - mówi starosta Jerzy Suliga.

Jak informowaliśmy, pełniącym obowiązki dyrektora Szpitala Powiatowego we Włoszczowie został Sławomir Sobański, kierownik wydziału kadr w tej lecznicy. Konkurs na dyrektora włoszczowskiego szpitala ma być ogłoszony jeszcze w styczniu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution