101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Pomysłowe szopki bożonarodzeniowe w Opatowie

Data publikacji: 06.01.2018 18:29
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Opatów. Szkopki konkursowe. Zwycięska szopka
Opatów. 06.01.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Święta Rodzina na łodzi, pod mostem lub przed domkiem z piernika - to najciekawsze prace, jakie wpłynęły do Opatowskiego Ośrodka Kultury w corocznym konkursie na szopkę bożonarodzeniową. Tradycyjnie podczas Godów Opatowskich zmagania zostały rozstrzygnięta. Laureatami są dzieci, ale także osoby dorosłe z terenu powiatu opatowskiego.

Dorota Jopek, dyrektor instytucji informuje, że konkurs przeprowadzany jest od wielu lat i cieszy się zainteresowaniem, szczególnie najmłodszych, ale prace tworzą także osoby starsze. W tym roku wpłynęło 13 prac przestrzennych. Pierwsze miejsce zdobyła najbardziej oryginalna konstrukcja, wypieczona z piernika. Dorota Jopek mówi, że to pierwsza taka szopka w całej historii konkursu. Wykonały ją dwie panie ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Opatowie.

Beata Piątek, plastyk z domu kultury, zasiadała w komisji konkursowej. Mówi, że w tym roku pojawiło się kilka nowych koncepcji szopki bożonarodzeniowej. Jedna z nich prezentuje Świętą Rodzinę pod mostem, a także na łodzi.

- Pojawiły się nowe koncepcje, nie tylko prosta stylistyka w szopie czy grocie, ale pojawiły się przeniesienia takie współczesne, również w połączeniu z tradycją - mówi Beata Piątek.

Szopki bożonarodzeniowe można oglądać w Opatowskim Ośrodku Kultury do 22 stycznia.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution