101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Gmina wesprze utalentowanych uczniów

Data publikacji: 06.01.2018 18:40
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Nagłowice. Radni jednogłośnie przyjęli lokalny program wspierania edukacji
Nagłowice. 06.01.2018 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Uczniowie z gminy Nagłowice będą otrzymywali stypendia sfinansowane z budżetu gminy. W tej sprawie radni jednogłośnie przyjęli lokalny program wspierania edukacji. Do tego projektu gmina przymierzała się od 3 lat, a o uchwalenie stypendium apelowali dyrektorzy szkół, wójt gminy oraz komisja oświaty.

Wysokość środków przeznaczonych na ten cel nie została określona przez radnych w uchwale. Ma to zależeć od możliwości finansowych gminy Nagłowice. W tym roku na ten cel gmina przeznaczyła 3 tysiące złotych, a docelowo ma to być przynajmniej 5 tys. złotych. Jak mówi wójt gminy Monika Bolewska, bardzo ważne jest to, ze program obejmuje nie tylko uczniów z wysoką średnią, ale również tych uzdolnionych artystycznie, czy sportowo.

Zdaniem radnej Teresy Równickiej docenianie uczniów stypendiami to bardzo dobry pomysł, ponieważ jak twierdzi warto inwestować w dzieci i młodzież.  

Zadowolenia z przyjętego przez radę programu stypendialnego nie kryje Iwona Matuszewska - dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Nagłowicach. Jak mówi to bardzo dobrze, że wreszcie będzie można zauważyć ucznia na terenie gminy i promować tych, którzy mają równe szanse dostępu do szkół, a jednak osiągają lepsze wyniki i wyróżniają się spośród innych uczniów.

Lokalny program wspierania edukacji w Nagłowicach oprócz ustanowionego stypendium obejmuje również prace z uczniami wybitnie uzdolnionymi, promowanie uczniów wybitnie zdolnych oraz szkolenia dla nauczycieli.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution