101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Marek Kwitek: to był dobry rok dla powiatu sandomierskiego

Data publikacji: 07.01.2018 08:48
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Spotkanie opłatkowe PiS. Od lewej: biskup senior diecezji sandomierskiej Edward Frankowski, poseł Krzysztof Lipiec, poseł Marek Kwitek, poseł Anna Krupka, senator Jarosław Rusiecki, wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski
Sandomierz. 07.01.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Ponad 200 osób wzięło udział w spotkaniu opłatkowo-noworocznym miejskich i powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości w Sandomierzu. W tym gronie znaleźli się m. in. parlamentarzyści, samorządowcy, związkowcy, duchowieństwo, przedstawiciele służb mundurowych i różnych instytucji.

Główny organizator spotkania, poseł Marek Kwitek, po powitaniu gości podsumował miniony rok, który określił jako bardzo dobry dla Polski i dla powiatu sandomierskiego.

Parlamentarzysta przypomniał, że do powiatu sandomierskiego z różnych ministerstw wpłynęło w sumie ponad 100 milionów złotych na inwestycje, w tym 40 milionów na remonty i modernizację dróg krajowych oraz lokalnych. Poseł wyraził przekonanie, że ten rok będzie równie owocny.

Spotkanie opłatkowe PiSSandomierz. 07.01.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Prezes zarządu okręgowego PiS poseł Krzysztof Lipiec stwierdził, że tak, jak Trzej Królowie przynieśli do szopki dary, tak PiS w darze składa Dziecięciu inną, lepszą Polskę, w której zmian dokonano dzięki dobrej woli ludzi skupionych wokół Prawa i Sprawiedliwości.

- Dzięki temu żyjemy teraz w bogatszym kraju, w którym zniknęło bezrobocie i skrajne ubóstwo, w kraju, który najlepiej się rozwija w UE - stwierdził poseł Lipiec.

Dodał, że ten rok będzie rokiem odpowiedzialnego rozwoju, trzeba udowodnić ludziom, że Prawo i Sprawiedliwość potrafi tego dokonać.

Senator Jarosław Rusiecki mówił o powinności solidnej i rzetelnej pracy na rzez Ojczyzny i środowisk lokalnych, co każdy z nas powinien robić niezależnie od wykonywanego zawodu.

- Od naszych poprzedników dziedziczymy teraz obowiązek pielęgnowania tego, aby przenieść w następne pokolenia dobro naszej ojczyzny. Róbmy to jak najlepiej, nie czekajmy, że ktokolwiek to za nas zrobi, róbmy to we wspólnocie, ręka w rękę - stwierdził senator.

Wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski mówił o kolejnych wyzwaniach stojących przed Prawem i Sprawiedliwością. Jego zdaniem, nie można poprzestać na dotychczasowych sukcesach.

- Wspólnym działaniem trzeba zrobić wszystko, aby nie zawieść tych, którzy nas wybrali i zaufali w budowaniu nowej lepszej Rzeczpospolitej - dodał wicewojewoda.

Spotkanie opłatkowe PiSSandomierz. 07.01.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W spotkaniu uczestniczył także biskup senior diecezji sandomierskiej Edward Frankowski. Jak powiedział - atmosfera towarzysząca spotkaniu noworocznemu pełna była gorących serc, czego efektem może być to, co najlepsze, czyli miłość, radość i szczęście. Hierarcha podkreślił potrzebę jednoczenia się wokół Kościoła i chrześcijańskich tradycji, a także umacniania wiary, rzetelności i uczciwości.

Biskup Edward Frankowski poświęcił opłatek, którym przełamali się uczestnicy spotkania, składając sobie życzenia. Z koncertem kolęd i pastorałek wystąpiła schola z kościoła ojców pallotynów w Sandomierzu.

Spotkanie opłatkowe PiSSandomierz. 07.01.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution