101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Piątkowa noc należy do biologów [PROGRAM]

Data publikacji: 07.01.2018 18:06 / Data aktualizacji: 11.01.2018 20:10
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
13.01.2017 Kielce. Noc Biologów na UJK

13.01.2017 Kielce. "Noc Biologów" na UJK
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W piątek rozpocznie się największe w Kielcach wydarzenie popularyzujące naukę Mowa o Nocy Biologów, którą od pięciu lat organizuje Instytut Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Wśród atrakcji nie zabraknie żywych zwierząt, uczestnicy będą mieli również okazję samodzielnie przygotowywać różnego rodzaju preparaty mikroskopowe. Jak zapewnia profesor Grażyna Świderska-Kołacz, dyrektor instytutu, każdy, niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie. - W tym roku program jest wyjątkowo bogaty i jak zwykle postaraliśmy się, żeby był ciekawy zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców - zapowiada Grażyna Świderska-Kołacz.

W tym roku bardzo dużo miejsca poświęcone zostanie medycznym aspektom biologii, w tym również profilaktyce. Eksperci będą podpowiadać między innymi, jak radzić sobie ze stresem, tłumaczyć dlaczego popadamy w uzależnienia oraz wyjaśniać, w jaki sposób chroni nas jelitowa flora bakteryjna.

Profesor Joanna Czerwik-Marcinkowska, koordynator Nocy Biologów, zapewnia, że nudzić nie będą się również miłośnicy zoologii oraz botaniki. - Będą sokolnicy z ptakami drapieżnymi, będą również owce, ale też wilki. Z ciekawostek warto wymienić cykl wykładów poświęconych mikroflorze wód. Tej tematyki nie eksponowaliśmy podczas poprzednich Nocy Biologów. Ale są też stałe, można powiedzieć ulubione punkty programu, jak ciesząca się ogromną popularnością sekcja serca ssaka - zapowiada Joanna Czerwik-Marcinkowska. Oprócz sekcji serca świni będzie można wziąć udział również w sekcji ryby.

Noc Biologów rozpocznie się w piątek o godzinie 17.00. Tradycyjnie wstęp do Instytutu Biologii przy ulicy Świętokrzyskiej 15 jest dla wszystkich wolny. Wśród prowadzących zajęcia oprócz naukowców z UJK będą również goście między innymi z Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, Uniwersytetu Wiedeńskiego czy Instytutu Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk w Krakowie.

Szczegółowy program Nocy Biologów

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution