101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Bp Piotrowski: Orszaki Trzech Króli pokazują potrzebę wspólnoty chrześcijańskiej

Data publikacji: 08.01.2018 09:37
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
ksiądz biskup Jan Piotrowski ordynariusz diecezji kieleckiej

ksiądz biskup Jan Piotrowski, ordynariusz diecezji kieleckiej
08.01.2018 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

- Wyjście poza mury świątyni, aby manifestować swoją wiarę, jest jak najbardziej sensowne - powiedział na antenie Radia Kielce ordynariusz diecezji kieleckiej, ksiądz biskup Jan Piotrowski, odnosząc się w ten sposób do ogromnej popularności orszaków towarzyszących Świętu Trzech Króli. W uroczystych obchodach 6 stycznia w całej Polsce uczestniczyło ponad 1 milion 200 tysięcy osób.

Zdaniem biskupa Piotrowskiego, ludzie we współczesnym świecie potrzebują wspólnoty chrześcijańskiej, dlatego konieczne są takie oddolne inicjatywy. Jak zaznaczył, to święto przemawia do ludzi, jest kontynuacją tego, co wydarzyło się w Betlejem i w kulturze chrześcijańskiej trafiło na dobry grunt.

- Wiara jest zjawiskiem tak bogatym, że wyrażać się może w różnym formach. Tak liczne uczestnictwo wiernych w wydarzeniu pokazuje, że czynnik religijny jest obecny w naszym życiu, że myślimy nad jego sensem. Zadajemy sobie pytanie, czy wybieramy drogę do Heroda, czy tę bardziej bezpieczną związaną z Jezusem Chrystusem. Przedstawiana wtedy historia skłania nas do pewnej refleksji, przemarsz Trzech Króli staje się dla wielu osób okazją do włączenia się do różnorodnych katolickich wspólnot - dodał hierarcha.

Orszaki Trzech Króli przeszły w sobotę ulicami ponad 660 miast w Polsce. Tegoroczne uroczystości odbywały się pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”. Uczestników Orszaków Trzech Króli w Polsce pozdrowił papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi w sobotę w Watykanie. W rozważaniach przestrzegał wierzących przed postawami egoizmu, obojętności i strachu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution