101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Trzy treningi dziennie. Ciężka praca piłkarzy Korony

Data publikacji: 10.01.2018 11:17
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

Trening Korony Kielce na Stadionie Leśnym
Kielce. 08.01.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Ciężką pracę wykonują piłkarze Korony, którzy rozpoczęli przygotowania do drugiej części sezonu Ekstraklasy. Kielecki szkoleniowiec Gino Lettieri aplikuje swoim podopiecznym nawet trzy jednostki treningowe dziennie. Rano bieganie, około południa siłownia, a na koniec zajęcia z piłkami.

- Każdy jest świadomy pracy, którą trzeba wykonać. Bardziej sceptycznie podchodziliśmy do tego wówczas, gdy nie znaliśmy jeszcze metod treningowych Gino Lettieriego i efektów jakie przynoszą. Teraz jesteśmy przekonani, że ta praca zaowocuje. Nie są to na pewno najprzyjemniejsze zajęcia. Są jednak podbudową, która będzie stanowić bazę, do tego co chcemy wykonywać później - stwierdził pomocnik "żółto-czerwonych" Jakub Żubrowski. 

W koronie testowanych jest trzech piłkarzy chorwacki pomocnik Oliver Petrak oraz napastnicy Grek Athanasios Karagounis i Duńczyk Sanel Kapidzić.

- Najlepiej, żeby kadra była skompletowana przed wyjazdem na zgrupowanie. Mielibyśmy wtedy dwa tygodnie na docieranie się. Wiem jednak jakie są realia. Czasami wartościowego zawodnika można zakontraktować pod koniec okienka transferowego. To nie są zresztą moje kompetencje, więc te sprawy nie spędzają mi snu z powiek - powiedział Jakub Żubrowski.   

W sobotę, 13 stycznia Korona Kielce wyleci na zgrupowanie do tureckiego Side.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution