101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Samorządowcy podzielili się opłatkiem z biskupami

Data publikacji: 10.01.2018 15:54
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. Samorządowcy podzielili się opłatkiem z biskupami
Kielce. 10.01.2018 / Fot. Marlena Płaska / Radio Kielce

Kilkudziesięciu samorządowców z województw: świętokrzyskiego, małopolskiego i śląskiego podzieliło się dziś opłatkiem z biskupami kieleckimi. Ordynariusz diecezji, ks. bp Jan Piotrowski życzył zgromadzonym, by wszystkie realizowane przez nich plany i projekty służyły społecznościom, w których pracują. Hierarcha podkreślił też dużą rolę samorządów i zaznaczył, że dzięki ich pracy, Polska się zmienia.

- Życzę również, aby zmieniały się nasze serca, sposób myślenia i relacji, bo to tworzy autentycznie zdrową sytuację w przestrzeni naszej diecezji, która geograficznie obejmuje części województwa małopolskiego, śląskiego i w znacznej mierze województwa świętokrzyskiego – mówił bp Jan Piotrowski.

Wójt Piekoszowa Zbigniew Piątek, od kilku lat bierze udział w spotkaniach opłatkowych samorządowców. W jego ocenie, ta tradycja zbliża samorządowców i pomaga im ponownie duchowo przeżyć Boże Narodzenie.

- Podczas spotkania padło wiele ciepłych słów do samorządowców ze strony biskupa kieleckiego. Także samorządowcy mogli złożyć sobie nawzajem życzenia. To spotkanie doda energii do działania na ten rok – podkreślił Zbigniew Piątek.

W spotkaniu uczestniczył też wieloletni samorządowiec, obecnie senator PiS Krzysztof Słoń. Podkreślił, że specyfiką tego spotkania jest udział osób wybranych przez mieszkańców do sprawowania władzy i działania na ich rzecz.

- Tego dnia mogą oni sobie życzyć w obecności księży biskupów, aby działania podejmowane przez nich w sferze publicznej wyrastały z wartości, w których gromadzimy się w okresie świątecznym. Te wartości powinny być drogowskazem i fundamentem wszystkich naszych działań – dodał senator.

Spotkanie dla samorządowców z diecezji kieleckiej odbyło się z inicjatywy Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Urozmaicił je występ grupy kolędniczej, złożonej z kleryków 5. roku Wyższego Seminarium Duchownego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution