101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

MZD kompletuje dokumenty do przebudowy placu Wolności

Data publikacji: 10.01.2018 16:46
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

21.09.2016 Kielce. Plac Wolności.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Do końca lutego, Miejski Zarząd Dróg w Kielcach będzie dysponował kompletem dokumentów, niezbędnych do rozpoczęcia przebudowy placu Wolności. Urzędnicy mają już prawomocną decyzją środowiskową. Gotowy jest także projekt budowlany. Ostatnio złożony został również wniosek o wydanie pozwolenia na budowę.

- Być może zostanie ono wydane jeszcze w tym miesiącu - informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik MZD. Do marca powinien być gotowy również projekt wykonawczy. Wówczas będzie można ogłaszać przetargi. Ostatnim, ale najważniejszym problemem pozostaje źródło finansowania inwestycji.

Jak informowaliśmy, władze Kielc złożyły w Ministerstwie Rozwoju prośbę o pomoc w znalezieniu finansowania przebudowy placu.

- Gdy w resorcie powstał departament partnerstwa publiczno – prywatnego, władze miasta postanowiły z skorzystać z jego wsparcia - informował na naszej antenie Tadeusz Sayor, zastępca prezydenta Kielc.

Być może jeszcze w tym miesiącu poznamy decyzję w tej sprawie.

Zgodnie z koncepcją wyłonioną w konkursie architektonicznym, plac Wolności ma zostać podzielony na trzy strefy. W pierwszej będą się odbywać m.in. uroczystości patriotyczne. W drugiej, od strony Muzeum Zabawek zaplanowano część rekreacyjną. Ma tam powstać m.in. amfiteatr oraz miejsce zabaw. Natomiast po południowej stronie placu będzie część wypoczynkowa z kaskadami wodnymi, ogrodem sensorycznym i oazą zieleni. Natomiast pod płytą placu zaplanowany jest dwupoziomowy parking na 260 miejsc.

Przebudowa placu Wolności wraz z budową parkingu ma kosztować około 40 milionów złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution