101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Oddział zakaźny w Starachowicach zostaje. Ale szykuje się przeprowadzka

Data publikacji: 10.01.2018 21:45
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

10.04.2016. Starachowice. Szpital powiatowy.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nie ma zagrożenia dla działalności oddziału zakaźnego w Szpitalu Powiatowym w Starachowicach, mimo, że nie spełnia on wymagań ustawowych i norm sanitarnych. Decyzją Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego lecznica ma półtora roku na dostosowanie oddziału do wymogów ustawy o działalności leczniczej.

Jak informuje Diana Głownia, rzecznik wojewody świętokrzyskiego, do Urzędu Wojewódzkiego wpłynęło pismo, w którym dyrekcja szpitala zapewnia, że oddział zostanie przeniesiony do nowego budynku do końca tego roku.

- Pismo potwierdza,, że obecne pomieszczenia oddziału chorób zakaźnych nie spełniają przepisów. Poinformowała także, że do końca bieżącego roku oddział znajdzie się w nowym budynku – dodaje Diana Głownia.

Jak informuje Danuta Krępa, starosta powiatu starachowickiego, powiat przygotował już stosowną dokumentację na przeniesienie oddziału zakaźnego. Znajdować się on ma na pierwszym piętrze, w części lewej budynku „C”, który do niedawna dzierżawiły Polsko - Amerykańskie Kliniki Serca.

- Na tę inwestycję pieniądze chcemy pozyskać z budżetu państwa. Ubiegamy się o dotację w wysokości 80% całego zadania. Gotowa jest już także dokumentacja na przeniesienie oddziału zakaźnego – dodaje Danuta Krępa.

Szacowany koszt przeniesienia oddziału chorób zakaźnych wynosi około 3,9 mln złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution