101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Konflikt w centrum ratownictwa narasta. Kolejne zwolnienia

Data publikacji: 11.01.2018 15:07
Autor: Iwona Murawska , Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kolejnych dwóch ratowników medycznych, zatrudnionych w Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego zostało dyscyplinarnie zwolnionych z pracy. Jak informowaliśmy, pod koniec ubiegłego roku w ten sam sposób, dyrekcja zwolniła 3 osoby.

Wówczas, Marta Solnica - dyrektor świętokrzyskiego pogotowia informowała, że powodem takiej decyzji było wysłanie przez ratowników do ministerstwa zdrowia, urzędu marszałkowskiego oraz wojewody świętokrzyskiego, anonimowego pisma, w którym pisali o rzekomych nieprawidłowościach w firmie, a także znieważyli zarząd firmy.

Jeden ze zwolnionych wczoraj ratowników - Kamil Makowski mówi, że także on i jego kolega zostali zwolnieni z pracy za podważanie kompetencji dyrekcji, tym razem na forum internetowym.

- Nie ma tam żadnego mojego wpisu, niczego nie komentowałem, w żaden sposób nie obrażałem, nie podważałem kompetencji dyrekcji. Nie spodziewałem się, że w ten sposób zostanę potraktowany – mówi Kamil Makowski.

Dziś dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego nie chciała komentować sprawy. Powiedziała, że w grudniu złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa i to prokuratura ma rozstrzygnąć, kto ma rację.

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach wyjaśnia, że sprawa została przekazana policji, która ma sprawdzić, czy faktycznie doszło do popełnienia przestępstwa. - Zawiadomienie dotyczy znieważenia funkcjonariusza publicznego w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. To na razie postępowanie sprawdzające, weryfikujemy treść zawiadomienia, badamy czy doszło w ogóle do popełnienia przestępstwa – wyjaśnia Daniel Prokopowicz.

Decyzja w tej sprawie powinna zapaść jeszcze w tym miesiącu. Zwolnieni ratownicy medyczni zapowiedzieli skierowanie sprawy do sądu pracy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution