101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kolejna duża inwestycja medyczna w Kielcach [WIZUALIZACJE]

Data publikacji: 11.01.2018 15:54
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Konferencja na temat planów inwestycyjnych UJK na Wydziale Lekarskim. prof. zw. dr hab. Jacek Semaniak

Konferencja na temat planów inwestycyjnych UJK na Wydziale Lekarskim. prof. zw. dr hab. Jacek Semaniak
Kielce. 11.01.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Uniwersytet Jana Kochanowskiego pokazał wizualizację Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu. Jak informowało Radio Kielce, jeszcze w grudniu, kielecka uczelnia wyda na rozbudowę prawie 40 milionów złotych, z czego ponad 34 to unijne dofinansowane Regionalnego Programu Operacyjnego województwa świętokrzyskiego. Profesor Jacek Semaniak, rektor uczelni nie ukrywa, że rozbudowa, to kolejny etap tworzenia w Kielcach silnej medycyny.

- W ramach tego projektu dobudujemy jedną kondygnację do budynku przy alei IX Wieków Kielc. Dodatkowo na zapleczu tego gmachu powstanie kolejny budynek. Ich łączna powierzchnia to 3,5 tysiąca metrów kwadratowych - informuje rektor UJK.

Dzięki wsparciu z Urzędu Marszałkowskiego w rozbudowanym gmachu powstaną laboratoria badawczo-dydaktyczne. W planach jest wybudowanie i wyposażenie laboratorium do badań poświęconych między innymi onkologii i radiologii. Powstanie też laboratorium posturologii, gdzie będą robione badania zaburzeń postawy ciała.

W planach jest utworzenia również ośrodka badań raka trzustki. Pomysłodawcą jest profesor Stanisław Głuszek, prorektor do spraw medycznych UJK.

- Nie chodzi o instytucję, tylko o możliwości badawcze. Chcę zebrać grupę osób, które już u nas są i skoncentrować nasze badania na diagnostyce i leczeniu raka trzustki. To coraz częstsza choroba i niestety bardzo trudna do wczesnego rozpoznawania i leczenia - informuje profesor Głuszek.

UJK stworzy również centrum symulacji medycznych dla pielęgniarek i położnych. Pieniądze na ten cel - ponad 4 miliony złotych  przekazało Ministerstwo Zdrowia. Jak podkreśla profesor Stanisław Głuszek, symulacja medyczna jest dziś podstawą w kształceniu zawodów związanych z ochroną zdrowia. UJK chce rozpocząć rozbudowę wydziału jeszcze w tym roku. Zakończenie projektu planowane jest na 2021 rok.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution