101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Minister Kwieciński: gospodarka to priorytet. Korzyści mają płynąć też do świętokrzyskiego

Data publikacji: 11.01.2018 19:31 / Data aktualizacji: 11.01.2018 19:59
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

11.01.2018 Kielce. Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński spotkał się w Targach Kielce z przedsiębiorcami
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Minister Jerzy Kwieciński spotkał się ze świętokrzyskimi przedsiębiorcami. Była to jego pierwsza oficjalna wizyta po nominacji na szefa resortu Inwestycji i Rozwoju. Jerzy Kwieciński przyjechał do Kielc na zaproszenie świętokrzyskiej loży Business Center Club oraz wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek.

Minister powiedział, że gospodarka dla rządu premiera Mateusza Morawieckiego jest bardzo ważna. Jak podkreślił, to priorytet na nadchodzący rok.

- Zmiany wprowadzone przez kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości oraz rekonstrukcja rządu mają na celu jeszcze lepsze funkcjonowanie gospodarki. Naszym celem jest to, aby korzyści z rozwoju gospodarczego płynęły do całego kraju, również województwa świętokrzyskiego, a nie tyko do regionów najzamożniejszych i najbardziej rozwiniętych - powiedział.

Zdaniem szefa resortu Inwestycji i Rozwoju, istotnym jest, aby rozmawiać z przedsiębiorcami, poznawać ich problemy również w środowiskach lokalnych.

Jerzy Kwieciński podkreślił ponadto, że ministerstwo, które reprezentuje będzie tym resortem, który będzie koordynował politykę społeczno-gospodarczą państwa, aby skutecznie wdrażać strategię na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Minister Inwestycji i Rozwoju podczas spotkania z przedsiębiorcami, opowiedział się także za lokalizacją Centralnego Portu Komunikacyjnego między Łodzią a Warszawą. Jak stwierdził lokalizacja takiego portu w Obicach była by ekonomicznie nieuzasadniona. Dodał, że dla Kielc optymalnym rozwiązaniem byłby wariant Suwałk, czyli budowa małego lotniska biznesowego.

W spotkaniu z ministrem Jerzym Kwiecińskim wzięli udział również wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń, a także przedsiębiorcy oraz przedstawiciele świętokrzyskiej loży Bussines Center Club.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution