101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Poseł Lipiec: budżet nastawiony na rozwój gospodarki. Ważna też poprawa sytuacji w służbie zdrowia

Data publikacji: 12.01.2018 09:48
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Krzysztof Lipiec, poseł PiS
Kielce. 12.01.2018 / Fot. Karol Żak / Radio Kielce

- To jest bardzo dobry budżet, który będzie obejmował swym zasięgiem wszystkie programy społeczne - powiedział na naszej antenie lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości, poseł Krzysztof Lipiec. Jak już informowaliśmy, budżet na 2018 rok zakłada wzrost gospodarczy o 3,8 procent i inflację na poziomie 2,3 procent. Deficyt budżetowy ma nie przekroczyć 41,5 miliarda zł.

Gość Radia Kielce podkreślił, że plany finansowe na ten rok ukierunkowane są przede wszystkim na rozwój polskiej gospodarki.

- To budżet państwa, uznający zasady solidaryzmu społecznego, z którego z pewnością korzystać będą ci słabiej usytuowani, poprzez korzystanie z programów z plusem - powiedział.

Jak zaznaczył Krzysztof Lipiec, na jego pełną ocenę trzeba będzie zaczekać. Jego zdaniem, bardzo ważne będą też wydatki na poprawę sytuacji polskiej służby zdrowia.

- W porównaniu do ubiegłego roku to jest wzrost o 9 mld złotych i to jest wypełnienie tej dyspozycji ustawy, mocą której mamy doprowadzić w 2025 roku do finansowania służby zdrowia na poziomie 6% PKB. To jest dowód na to, że polskiemu rządowi zależy na rozwiązaniu problemów ochrony zdrowia. Musimy służbę zdrowia postawić na nogi, ale to długotrwały proces - dodał poseł Lipiec.

Premier Mateusz Morawiecki podziękował posłom za uchwalenie tegorocznej ustawy budżetowej. Zapewnił, że środków wystarczy na zrealizowanie wszystkich celów.

Premier powiedział, że podniesienie wydatków sektora finansów publicznych jest potrzebne między innymi po to, by zabezpieczyć środki na podwyżki emerytur. Dodał, że nie zabraknie pieniędzy na również na inne cele - na drogi, na koleje, na rozwój infrastruktury, mieszkania. Szef rządu ocenił, że zaakceptowany przez Sejm budżet jest dobry zarówno pod względem dochodowym jak i wydatkowym. Za uchwaleniem budżetu z poprawkami głosowało 240 posłów, przeciw było 189, a dwóch wstrzymało się od głosu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution