101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Platforma zainaugurowała program dla seniorów

Data publikacji: 12.01.2018 13:52
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

12.01.2018 Kielce. Konferencja prasowa w PO. Posłanki PO Dorota Rutkowska, Marzena Okła- Drewnowicz, Mirosława Nykiel, Krystyna Szumilas i Artur Gierada przewodniczący PO w regionie
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej zainaugurowali w województwie świętokrzyskim swój program przeznaczony dla seniorów. Akcję w całym kraju koordynuje świętokrzyska parlamentarzystka Marzena Okła-Drewnowicz, wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej.

Jak stwierdziła, program dla seniorów oparty jest na trzech filarach: godne, zdrowe i aktywne życie.

- Problem seniorów to ogromne wyzwanie dla całego kraju, również dla naszego województwa. Świętokrzyskie zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego jest najszybciej starzejącym się województwem w kraju - dodaje.

Zdaniem Marzeny Okły-Drewnowicz problemy z którymi borykają się seniorzy w województwie świętokrzyskim, to przede wszystkim wysokie ceny leków oraz trudny dostęp do świadczeń zdrowotnych, zwłaszcza w północnej części regionu, gdzie utrudniony jest dostęp do świadczeń kardiologicznych.

12.01.2018 Kielce. Konferencja prasowa w PO. Posłanki PO Bożena Henczyca, Joanna Frydrych, Dorota Rutkowska, Marzena Okła- Drewnowicz, Mirosława Nykiel, Krystyna Szumilas i Artur Gierada przewodniczący PO w regionieFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Poseł Krystyna Szumilas uważa, że równie ważne jak zdrowie seniorów jest, przeciwdziałanie ich wykluczeniu z aktywnego życia w społeczeństwie. Dlatego jednym z założeń naszego programu jest powstanie rad seniorów - powiedziała.

- Przewidzieliśmy także wprowadzenie krajowej karty seniora, która działałaby na podobnych zasadach jak karta dużej rodziny. Niektóre samorządy już przygotowały takie rozwiązanie lokalnie, dlatego sądzimy że ogólnopolska karta seniora to dobre rozwiązanie - podkreśla.

Posłanki Platformy Obywatelskiej spotkają się dziś z seniorami z powiatów: skarżyskiego, pińczowskiego i ostrowieckiego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution