101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Starostwo w Sandomierzu nie może sprzedać działki. Wszystko przez zapisy

Data publikacji: 12.01.2018 14:29
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Marek Bronkowski, burmistrz Sandomierza
Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Sandomierskie starostwo ma problem ze sprzedażą atrakcyjnej działki, przy ul. Lubelskiej w Sandomierzu. W przyjętym przez miasto planie zagospodarowania przestrzennego, teren przeznaczony jest na cele oświatowe. Tymczasem, zdaniem władz powiatu, 2-hektarowa nieruchomość świetnie nadaje się pod działalność gospodarczą.

Pierwszy wniosek o zmianę przeznaczenia tego gruntu wpłynął do sandomierskiego magistratu w kwietniu 2015 roku. Od tamtej pory, był on wielokrotnie ponawiany, ale dotychczas bezskutecznie. W tym czasie doszło do dwóch przetargów, w których nie udało się jednak sprzedać gruntu, ze względu na zapisy planu.

Starosta Stanisław Masternak twierdzi, że skoro miastu zależy na powstawaniu terenów inwestycyjnych i rozwoju Sandomierza, to załatwienie tej sprawy powinno być ważne dla miejskich urzędników.

Burmistrz Marek Bronkowski nie widzi jednak problemu. Co więcej, twierdzi, że powiat znalazł już kupca, mimo obowiązującego planu. Dodaje, że procedura zmiany zapisów została już rozpoczęta, ale może potrwać od 1,5 roku, do dwóch lat, ze względu na obowiązujące przepisy.

Działka przy ul. Lubelskiej została wyceniona na 1 mln 200 tys zł.  Kolejny przetarg na jej sprzedaż ogłoszony będzie w marcu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution