101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Duchowi spadkobiercy Jana Pawła II w Kielcach

Data publikacji: 12.01.2018 15:22
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Pomnik Jana Pawła II na placu obok Katedry w Kielcach
Kielce. 16.10.2016 / Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Około tysiąca stypendystów Fundacji Nowego Tysiąclecia z całej Polski przyjedzie w lipcu do Kielc na doroczny, dwutygodniowy obóz wakacyjny. Co roku wydarzenie odbywa się w innym mieście. W Kielcach zaplanowano je po raz pierwszy - informuje ks. Łukasz Zygmunt, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Podczas pobytu w Kielcach, młodzież będzie podzielona na grupy, z których każda będzie miała duchowego opiekuna i wolontariuszy, pomagających w organizacji przedsięwzięcia. Młodzież będzie brać udział w nabożeństwach w różnych parafiach. W planach jest także zwiedzanie miasta i regionu.

W Kielcach, stypendyści będą mogli skorzystać z wielu atrakcji - zapowiada prezydent Wojciech Lubawski. Na pewno odwiedzą Św. Krzyż i związany z Janem Pawłem II Masłów. Wiąże się to z tegorocznym hasłem Dnia Papieskiego "Promieniowanie ojcostwa", które nawiązuje do homilii papieża-Polaka, wygłoszonej w Masłowie w 1991 roku. Stypendyści będą rozważać te treści, a wizyta w Masłowie może im w tym pomóc - dodaje prezydent.

Stypendyści zwiedzą też Kadzielnię i wezmą udział w finałowym koncercie Festiwalu Harcerskiego. Odwiedzą też prawdopodobnie Targi Kielce, Kielecki Park Technologiczny i miejsca związane z historią miasta. Być może uda się też zabrać ich na piłkarski mecz towarzyski.

Do Kielc przyjadą stypendyści, którzy uczą się w gimnazjach i szkołach średnich. Spędzą tu 11 dni, od 19 do 30 lipca. Trwają rozmowy dotyczące możliwości zapewnienia uczniom noclegów w akademikach. Internaty będą w tym czasie zajęte przez uczestników Międzynarodowego Festiwalu Harcerskiego.

Głównym organizatorem wakacyjnego obozu jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Celem jest integracja stypendystów, formacja w duchu nauczania Jana Pawła II, a także zapoznanie uczniów z małych miejscowości z kulturą, historią i ofertą akademicką dużych miast.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution