101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kieleckim Teatrem Tańca rządzą kobiety

Data publikacji: 12.01.2018 15:33
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze

Konferencji KTT. Od lewej: Karolina Garbacik, Izabela Zawadzka, Małgorzata Ziółkowska, Elżbieta Szlufik-Pańtak, Grzegorz Pańtak
Kielce. 12.01.2018 / Fot. Katarzyna Prędotka / Radio Kielce

Trzy kobiety – Izabela Zawadzka, Karolina Garbacik oraz Małgorzata Ziółkowska, to autorki najnowszych spektakli Kieleckiego Teatru Tańca. Widzowie będą mogli zobaczyć autorskie interpretacje klasyki, czyli "Carmen", czy "Giselle", ale również współczesny układ, odnoszący się m. in. do przekraczania granic i opuszczania osobistej strefy komfortu.

Mimo, że każdy spektakl jest o czym innym, łączy je opowieść o kobiecie, która staje się za każdym razem wyjściem do historii o tym, jak jest widziana.

Dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca Elżbieta Szlufik-Pańtak podkreśla, że zespół chciał zaprezentować widzom nową formę. Każda z choreografek patrzy na świat inaczej, jest na innym etapie swojego życia, nie tylko zawodowego, ale i prywatnego. Inaczej życie je doświadczało, dlatego ciekawe jest, jak postrzegają to co je otacza, jak postrzegają taniec – dodaje.

W całym wieczorze premier bierze udział 25 aktorów. Niektórzy z nich występują w dwóch spektaklach. Dyrektor teatru zwracała uwagę na to, aby soliści wybierani do poszczególnych tytułów nie powtarzali się, bo powoduje to zły odbiór spektakli, które – pomimo swojego potencjału i różnorodności, mogą stać się dla widza jednakowe.

Wieczór premier "Zza moich oczu" zaplanowany jest na 2 lutego na godzinę 18.00. W tym momencie już trwają prace nad kolejną premierą zaplanowaną na 2019 rok, będzie nią "Jezioro Łabędzie".

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution