101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Świętokrzyskie atrakcyjne dla uczniów z dużych miast

Data publikacji: 12.01.2018 15:36
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

26.12.2017 Kielce . Sztuczne lodowisko na Stadionie
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W kilku regionach Polski zaczęły się ferie zimowe. Jako pierwsi, z dwutygodniowej przerwy w nauce skorzystają uczniowie z województw: mazowieckiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego oraz opolskiego. Jak mówi Tomasz Pleban, świętokrzyski wicekurator oświaty, ponad 1200 dzieci przyjedzie wypoczywać w Świętokrzyskiem.

- Jesteśmy bardzo atrakcyjnym regionem, zwłaszcza dla dzieci z dużych miast, jak Warszawa, Wrocław czy Łódź i z tych miejsc przyjeżdżają do nas uczniowie. Na razie mamy zgłoszonych 30 wniosków, dotyczących wypoczynku w województwie świętokrzyskim – informuje wicekurator.

Kolonie, najczęściej organizowane są w miejscowościach, gdzie są stoki narciarskie. Jak mówi Tomasz Pleban, na razie śniegu nie ma, ale mimo to dzieci znajdą mnóstwo innych atrakcji.

Świętokrzyscy uczniowie zaczną ferie zimowe w połowie lutego. Jak mówi wicekurator, rodzice mogą w łatwy sposób sprawdzić na stronie internetowej ministerstwa edukacji, czy organizatorzy wypoczynku dopełnili wszystkich formalności. - Funkcjonuje baza wypoczynków na stronie MEN. Każdy organizator kolonii ma obowiązek umieścić tam odpowiednią informację. Jeżeli jej nie ma, znaczy to, że coś jest nie tak i rodzic powinien powiadomić kuratorium oświaty – tłumaczy Tomasz Pleban.

Wicekurator przypomina też, że rodzice mogą wymagać od organizatorów wypoczynku dokumentów potwierdzających, że kadra ma uprawnienia do opiekowania się dziećmi. Dodaje, że kierownicy kolonii i obozów sportowych mają obowiązek sprawdzić, czy ich pracownicy nie figurują w internetowej bazie pedofilów i przestępców seksualnych, którą 1 stycznia upubliczniło Ministerstwo Sprawiedliwości.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution