101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Artyści z Chin na scenie KTT

Data publikacji: 12.01.2018 16:54
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze

17.11.2017 Kielce. Kielecki Teatr Tańca. Spektakl "Zobacz Jazz"
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kilkudziesięciu tancerzy z Beijing Dance Academy w Chinach wystąpi na scenie Kieleckiego Teatru Tańca. Jest to efekt współpracy, którą nawiązano podczas wizyty kieleckiego zespołu na Międzynarodowym Festiwalu w Urumczi.

Jak podkreśla dyrekcja KTT, będzie to widowisko łączące w sobie tradycję i współczesność. Tematami, poruszonymi przez chińskich artystów będą: smutek, miłość czy zazdrość.

Zastępca dyrektora Kieleckiego Teatru Tańca Grzegorz Pańtak podkreśla, że widowisko cieszy oko. Zespół wystąpi w jedwabnych strojach, co tylko dodaje uroku inscenizacji. Ponadto, są to bardzo dobrzy tancerze, co zapowiada naprawdę udane przedstawienie - dodaje Grzegorz Pańtak.

Zespół Beijing Dance Academy jest obecnie w trasie po Europie Środkowo-Wschodniej. W trakcie pobytu w Polsce, planowane jest zorganizowanie spotkań uniwersyteckich z chińskimi artystami, których tematem byłby taniec. Obecnie do takiej inicjatywy zostały zaproszone warszawski Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, a także Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Zespół z Chin wystąpi na scenie Kieleckiego Teatru Tańca 31 stycznia.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution