101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kolorowa wystawa w sandomierskim BWA

Data publikacji: 12.01.2018 18:51
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Kultura
Komentarze
Wystawa Trzy Kolory w BWA. Od lewej Katarzyna Pisarczyk dyrektor BWA w Sandomierzu i Michał Poręba jeden z autorów wystawy

Wystawa "Trzy Kolory" w BWA. Od lewej: Katarzyna Pisarczyk, dyrektor BWA w Sandomierzu i Michał Poręba, jeden z autorów wystawy
Sandomierz. 12.01.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

"Trzy razy kolor" - to tytuł nowej wystawy malarstwa w Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu. Na ekspozycji są prace trzech twórców: Waldemara Żuchnickiego z Torunia, Michała Poręby z Tarnowa i Waldemara Kozuba z Kielc.

Katarzyna Pisarczyk, dyrektor BWA w Sandomierzu zwróciła uwagę na emocjonalność i różnorodność dzieł. Podkreśliła, że widać w nich różne temperamenty artystów i różne osobowości, ale jest też jedna, łącząca je cecha, czyli związek z naturą i krajobrazem stworzonym przez człowieka.

Michał Poręba, jeden z autorów powiedział naszej reporterce, że malując, zwraca również szczególną uwagę na światło i dobór barw. - Pewne przedmioty absorbują niektóre kolory, inne je odbijają, tworzą się różne relacje barw: harmonia i dysharmonia, powstaje symfonia kolorów, która powoduje wzmocnienie emocji, ich pełne wyrażenie i dotarcie do odbiorcy, któremu zawsze daję pewien margines do interpretacji - dodał Michał Poręba.

Wystawa będzie czynna do 4 lutego.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution