101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

WOŚP gra w regionie [WYKAZ IMPREZ]

Data publikacji: 14.01.2018 09:18
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W całej Polsce, także w województwie świętokrzyskim, po raz 26. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Kielcach występy i licytacje odbywać się będą od godziny 14.00 na kilku scenach, m.in. na Rynku, Placu Literatów, przed Domem Towarowym „Puchatek” i na Placu Artystów.

Na Rynku nie zabraknie atrakcji dla osób lubiących sport i ekstremalne przeżycia. Będzie można np. spróbować morsowania, zatańczyć zumbę, ale też latynoskie rytmy. Będą także pokazy karate i ratownictwa medycznego. Chętni będą mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Na Rynku zaparkuje mobilna klinika, w której przebadane zostaną dzieci w ramach profilaktyki chorób nowotworowych. Na zakończenie zabawy wszyscy zgromadzeni na Rynku obejrzą tradycyjne światełko do nieba. Natomiast tuż przed tym wydarzeniem, odegrany zostanie hymn WOŚP na 460 minibębenkach.

Z kolei na Placu Literatów przed publicznością wystąpią wokaliści i aktorzy z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, Zespół Pieśni i Tańca Kielce, który nie tylko zatańczy krakowiaka, ale także wszystkich chętnych będzie uczył tańca.

Scenę przed Domem Towarowym „Puchatek” tradycyjnie już opanują artyści ludowi. Przed publicznością wystąpią zespoły folklorystyczne z powiatu kieleckiego, m.in. Zespół Pieśni i Tańca Łopuszno, Kapela Łysogórska z gminy Górno oraz Zespół Pieśni i Tańca Wierna Rzeka z Piekoszowa. Występy artystyczne, podobnie jak na pozostałych scenach, przeplatane będą licytacjami różnych gadżetów.

Natomiast na Placu Artystów zabawa rozpocznie się o godzinie 12.00. Wystąpią m.in. Kapela Świętokrzyska, młodzież z Domu Kultury Zameczek i Studia Piosenki Koliber. Mnóstwo atrakcji przygotowano także dla najmłodszych, którzy obejrzeć będą mogli m.in. pokaz tresury psa przygotowany przez Straż Miejską. Przygotowano również warsztaty wykonywania lalek, zajęcia plastyczne, a także „Dzipulę”, czyli miejsce, gdzie dzieci będą mogły malować kamienie, drewno i przebrać się w leśne stwory.

W wielkie granie po raz kolejny włącza się Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach. Puszki, do których można wrzucać datki dla WOŚP ustawione są na wszystkich oddziałach w pawilonie pediatrycznym oraz na dziecięcej Izbie Przyjęć, a także na oddziałach onkologii dziecięcej oraz endokrynologiczno- diabetologicznym w pawilonie G.

Pieniądze zbierane będą w Izbie Przyjęć Świętokrzyskiego Centrum Neurologii oraz w budynku głównym szpitala w Klinice Położnictwa i Ginekologii, Klinice Neonatologii, Klinice Chirurgii Naczyniowej oraz w Klinice Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, a także w stołówce. Ponadto na ulicy Sienkiewicza, w sąsiedztwie sceny przed Domem Towarowym „Puchatek”, w zamian za datki dla WOŚP, rozdawana będzie grochówka.

Tradycyjnie już w orkiestrowe granie włączyły się także Galeria Korona i Galeria Echo.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra również m.in. w Bodzentynie, Chęcinach, Chmielniku, Daleszycach, Nowej Słupi, Morawicy i Piekoszowie.

W tym roku zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution