101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kolędowanie w Nowinach

Data publikacji: 14.01.2018 09:26 / Data aktualizacji: 14.01.2018 20:05
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Koncert laureatów VI Ogólnopolskiego Konkursu „Kolęda płynie z wysokości…”
Nowiny. 14.01.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek można było posłuchać w kościele w Nowinach, gdzie odbył się VI Ogólnopolski Konkurs „Kolęda płynie z wysokości...”. Wzięło w nim udział 35 wykonawców, m.in. z Górna, Marzysza, Bolechowic i Opatowa, jak również z Mielca i Krosna.

Jak informuje Jacek Kania, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury „Perła” w Nowinach, finał konkursu poprzedziły dwudniowe przesłuchania.

- Chcemy promować naszych, lokalnych artystów i pokazywać urokliwe zakątki naszej gminy. W najbliższych latach zamierzamy rozbudować ośrodek kultury, będziemy mieć własną scenę, a to pozwoli na większy rozwój tego festiwalu - dodał Jacek Kania.

Jedną z najmłodszych uczestniczek konkursu była 7-letnia Zosia Anioł.

- Śpiewam już od 3 lat. A dziś zaśpiewałam pastorałkę „Pastuszek bosy”. Chyba dobrze mi poszło, bo ludzie klaskali. Chcę być piosenkarką, dlatego już teraz dużo ćwiczę - dodała Zosia Anioł.

Licznie zgromadzonej publiczności podobały się występy artystów, co wyrażali poprzez gromkie brawa. Wśród nich był, m.in., Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości.

- Fenomen polskiej kolędy polega również na tym, że trafia pod strzechy, do naszych domów, na nasze rodzinne spotkania. Dziś w sposób szczególny dotarła do kościoła w Nowinach - dodał senator Krzysztof Słoń.

Laureaci VI Ogólnopolskiego Konkursu „Kolęda płynie z wysokości...”, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury „Perła” w Nowinach otrzymali pamiątkowe statuetki. Patronat medialny nad imprezą objęło, m.in., Radio Kielce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution