101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Bogdan Latosiński: pasażerowie odczują skok cywilizacyjny

Data publikacji: 15.01.2018 09:19
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Bogdan Latosiński poseł PIS honorowy przewodniczący Solidarności w MPK Kielce

Bogdan Latosiński, poseł PIS, honorowy przewodniczący Solidarności w MPK Kielce
15.01.2018 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

- Mieszkańcy uniknęli horroru - tak wygraną sądową batalię kieleckiego MPK w sprawie obsługi komunikacyjnej w stolicy województwa skomentował Bogdan Latosiński - honorowy przewodniczący Solidarności w MPK i przewodniczący Rady Nadzorczej spółki Kieleckie Autobusy.

Jak podkreślił na naszej antenie, usługi, które oferowała radomska firma Michalczewski była ściemą. Dodał, że cieszy się z decyzji sądu i gratuluje MPK i ZTM, że udowodniły swoje racje.

- Oferta złożona przez firmę Michalczewski, która zaproponowała nierealnie niską cenę za wozokilometr miała na celu wywołanie chaosu i zniszczenie MPK - podkreślił.

Gość Radia Kielce zaapelował do przedstawicieli radomskiej spółki o odtajnienie wszystkich, przetargowych dokumentów.

Poseł Bogdan Latosiński zapewnił, że po podpisaniu umowy ZTM z MPK mieszkańcy Kielc korzystający z usług Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji odczują skok cywilizacyjny. Z autobusów znikną reklamy, przygotowywany jest także program odnowy taboru. Gość Radia Kielce zapewnił, że już od 1 lutego na ulice miasta wyjedzie 25 nowych hybrydowych autobusów. Do obsługi nowoczesnych, klimatyzowanych pojazdów przygotowywani są już kierowcy.

Poseł Latosiński poinformował także, że prowadzone są rozmowy na temat odnowienia siedziby kieleckiego MPK. Jej remont przewidywany jest jeszcze w tym roku. Koszt modernizacji budynku w 75% pokryją środki zewnętrzne.

Przypomnijmy, sąd zdecydował, że firma Michalczewski musi pokryć koszty sądowe w wysokości prawie 160 tysięcy złotych. Przedsiębiorstwo musi przekazać po 76 800 złotych Zarządowi Transportu Miejskiego i Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacji oraz zapłacić za postępowanie odwoławcze.

Podobne wiadomości
10.01.2018 16:50

Sąd: MPK czy Michalczewski?

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution