101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Joachim Brudziński otworzył komisariat w Mircu [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 15.01.2018 13:18 / Data aktualizacji: 16.01.2018 19:02
Autor: Radosław Podsiadły , Ewa Golińska , Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Mirzec. Joachim Brudziński szef MSWiA otworzył komisariat

Mirzec. Joachim Brudziński, szef MSWiA, otworzył komisariat
Mirzec. 16.01.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Bezpieczeństwo obywateli jest priorytetem obecnego rządu - mówił minister Joachim Brudziński do funkcjonariuszy, którzy będą pełnić służbę na posterunku w Mircu. Szef resoru spraw wewnętrznych i administracji dokonał we wtorek wieczorem uroczystego otwarcia jednostki.

  Mirzec. Joachim Brudziński, szef MSWiA, otworzył komisariatMirzec. 16.01.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Joachim Brudziński podkreślił, że Polski nie można dzielić na powiatową i Polskę wielkich miast. Wszyscy obywatele mają równe prawa zatem likwidacja posterunków policji, które to bezpieczeństwo im zapewniały, była złym posunięciem. Minister zapowiedział, że kolejne jednostki będą przywracane przez obecny rząd. Do 2020 roku w regionie świętokrzyskim ponownie ma być otwartych 11 jednostek. Służbę w nich będą pełnić policjanci, którzy będą bliżej obywateli. Szef MSWiA zapowiedział również, że do 2020 roku rząd przeznaczy dla policji - na lepszy sprzęt oraz podwyżki wynagrodzeń - 6 miliardów złotych.

  Mirzec. Joachim Brudziński, szef MSWiA, otworzył komisariatMirzec. 16.01.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Joachim Brudziński podczas otwarcia w Mircu posterunku policji poinformował też, że powołał pełnomocnika ds. kontaktów ze stroną społeczną, w tym ze związkami zawodowymi w policji.

- Chcę słuchać waszych głosów. Zaznaczam jednak, że oczekiwał będę pełnego zaangażowania i pełnej świadomości, że wasza praca jest służbą, że polska policja jest dla obywateli, a nie obywatele dla policji - powiedział Joachim Brudziński.

Dodał, że ziemia świętokrzyska od czasów, kiedy pełnił na niej posługę poseł Przemysław Gosiewski, jest mu bardzo bliska.

- On swoją postawą pokazywał, jak należy pracować dla małych ojczyzn - stwierdził.

Minister zwracał uwagę na to, że przywrócenia obecności funkcjonariuszy domagali się mieszkańcy Mirca interweniując w tej sprawie u władz gminy. Podkreślił też, że to dzięki pomocy samorządów udaje się spełniać prośby mieszkańców.

  Mirzec. Joachim Brudziński, szef MSWiA, otworzył komisariatMirzec. 16.01.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Obecny na uroczyści poseł PiS Krzysztof Lipiec przypomniał, że za zarządów poprzedniej koalicji PO-PSL, Prawo i Sprawiedliwość protestowało przeciwko likwidowaniu posterunków policji.

- Dzisiaj dla nas to wielka radość, że kolejna jednostka została przywrócona dla mieszkańców Polski lokalnej. Bardzo się cieszymy, że minister Joachim Brudziński inauguruje rok w województwie świętokrzyskim - powiedział Krzysztof Lipiec.

  Mirzec. Joachim Brudziński, szef MSWiA, otworzył komisariatMirzec. 16.01.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Poseł PiS Anna Krupka dodała, że w związku z przywracaniem posterunków, wzrasta bezpieczeństwo mieszkańców województwa  świętokrzyskiego.

- Jednocześnie pokazuje, że Prawo i Sprawiedliwość stawia na zrównoważony rozwój i stwarza godne warunki życia nie tylko w wielkich miastach, ale także w małych miejscowościach - powiedziała parlamentarzystka.

  Mirzec. Joachim Brudziński, szef MSWiA, otworzył komisariatMirzec. 16.01.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Poseł Marek Kwitek przypomniał, że nasze województwo jest jednym z najbezpieczniejszych regionów w Polsce.

- Cieszę się, że otwierane są kolejne posterunki. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy powstanie jednostka w Klimontowie - powiedział parlamentarzysta.

- Otwarcie posterunku to bardzo ważne wydarzenie przede wszystkim dla mieszkańców Mirca - stwierdziła poseł PiS Maria Zuba. - Jest to duża miejscowość położona wzdłuż ważnej trasy komunikacyjnej, którą upodobali sobie kierowcy. Znajdują się tam kościół, urząd gminy i szkoła, dlatego ważne jest, aby nad bezpieczeństwem podróżujących i pieszych, czuwali funkcjonariusze z miejscowego posterunku - stwierdziła Maria Zuba.

Tymczasowa siedziba jednostki mieści się w budynku urzędu gminy, gdzie na ten cel zostały wygospodarowane pomieszczenia dla funkcjonariuszy. Docelowo w Mircu powstanie posterunek w nowym budynku. Gmina chce przekazać grunty pod jego budowę, tak by inwestycja zakończyła się w 2020 roku. W Mircu na stałe będzie pracować pięciu funkcjonariuszy, w tym dwóch dzielnicowych.

Do 2020 roku nowe posterunki mają powstać w Bogorii, Górnie, Iwaniskach, Klimontowie, Nowym Korczynie, Osieku, Pacanowie, Pawłowie, Piekoszowie oraz w Szydłowie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution