101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Lektorzy nagrali w Radiu Kielce zadania do próbnej matury

Data publikacji: 15.01.2018 16:56
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
08.03.2017 Kielce. IV LO. Próbna matura z języka polskiego.

08.03.2017 Kielce. IV LO. Próbna matura z języka polskiego.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zadania z lektorem, które usłyszą uczniowie szkół uczestniczących w Próbnej Maturze Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, Radia Kielce i Echa Dnia są już nagrane. Dziś w studiu Radia Kielce profesjonalni lektorzy języka angielskiego czytali zadania przygotowane przez specjalistów ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

W roli lektora zadebiutowała w tym roku Ewa Łukomska, dziennikarka Echa Dnia i absolwentka amerykanistyki. Jak mówi było to dla niej bardzo ciekawe doświadczenie. - Pracuje się bardzo przyjemnie, ale jest to też duże wyzwanie. Na szczęście nad całością czuwają profesjonaliści. Miałam przyjemność pracować z Sange’m Soodem, niezwykle doświadczonym lektorem – opowiadała dziennikarka.

Jak dodaje Ewa Łukomska w ostatnich latach znacznie poprawiła się znajomość języka angielskiego wśród młodych ludzi. Na pewno wpływ na to miała też Próbna Matura Radia Kielce i UJK.
Sange Sood, od lat jest jednym z lektorów naszej matury. Jak mówi w tym roku język angielski nie powinien być dla uczniów dużym problemem. - Myślę, że próbna matura z angielskiego w tym roku nie będzie bardzo trudna. Zadania z lektorem są odrobinę łatwiejsze niż w latach ubiegłych. Ale sam zestaw zadań jest dobrze przemyślany i sprawdza wiedzę w szerokim zakresie – twierdzi Sange Sood.

Próbna matura odbędzie się w pierwszej połowie marca. Obecnie trwa nabór szkół chcących wziąć udział w egzaminie. Zgłoszenia należy wysyłać na adres mailowy: ujk.promocja@gmail.com.
W tym roku oprócz wszystkich obowiązkowych egzaminów na poziomie podstawowym, chętni uczniowie będą zdawali również matematykę, język polski oraz chemię na poziomie rozszerzonym.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution