101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Komenda policji znów przy Wesołej

Data publikacji: 17.01.2018 07:57 / Data aktualizacji: 17.01.2018 11:48
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

17.01.2018 Kielce. Komenda Miejska Policji. Otwarcie po remoncie
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

16 pomieszczeń dla zatrzymanych i nowoczesne systemy teleinformatyczne, mające usprawnić pracę funkcjonariuszy – dzisiaj Komenda Miejska Policji oficjalnie została przeniesiona na ulicę Wesołą w Kielcach. Budynek od 2015 roku był remontowany, a jego wydziały znajdowały się w różnych częściach miasta.

Komendant Główny Policji, Jarosław Szymczyk przypomniał, że w 2012 roku, kiedy rozpoczynał pracę jako Komendant Wojewódzki, warunki pracy funkcjonariuszy z tej jednostki nie były najlepsze. - Wiem, że policjanci zasłużyli na godne warunki pracy. Odczuwam satysfakcje, że dołożyłem swoją cegiełkę do dzisiejszego finału – stwierdził Jarosław Szymczyk.

Piotr Zalewski, Komendant Miejski Policji podkreślił, że jednostka znów będzie się mieściła w centrum miasta. – Dzięki remontowi i modernizacji budynku zostaliśmy w historycznej części Kielc. W tym miejscu policja mieści się od prawie 100 lat i tutaj chcemy zostać – powiedział Piotr Zalewski. Dzięki inwestycji znacząco poprawiły się warunki pracy funkcjonariuszy i przyjmowania interesantów. Wymieniono strop, podłogi, a także instalacje sanitarne i elektryczne. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 16 mln 500 tysięcy złotych.

Lepsze warunki pracy zauważyli już funkcjonariusze, którzy odbierają zgłoszenia z numeru alarmowego 997, m. in. nadkomisarz Marcin Obara, dyżurny Komendy Miejskiej Policji. - Mamy nowy sprzęt, który ułatwia nam wykonywanie obowiązków. Kilka lat temu wyglądało to znacznie gorzej – stwierdził Marcin Obara.

Dariusz Augustyniak, Komendant Wojewódzki Policji w trakcie uroczystości poinformował, że województwo świętokrzyskie jest jednym z najbezpieczniejszych regionów w Polsce. – Zostaliśmy bardzo dobrze ocenieni przez Komendanta Głównego Policji i wojewodę za naszą służbę w 2017 roku. Cieszą nas także pozytywne sygnały płynące od społeczeństwa – powiedział Dariusz Augustyniak.  

W garnizonie świętokrzyskim wykrywane jest co drugie zgłoszone przestępstwo, co jest najlepszym wynikiem w kraju. Jednocześnie w regionie odnotowane jest najmniej naruszeń prawa, takich jak rozboje, pobicia i kradzieże.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution