101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Sprawę Maksymiliana M. jeszcze raz rozpatrzy kielecki sąd

Data publikacji: 17.01.2018 12:42
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Maksymilian M.
Kielce. 19.07.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Sprawa Maksymiliana M., byłego rzecznika Komitetu Referendalnego w Kielcach będzie rozpatrywana ponownie. Taką decyzję podjął Sąd Apelacyjny w Krakowie. Maksymilian M., w marcu został on skazany na cztery miesiące więzienia za prowadzenie pojazdu, mimo sądowego zakazu. Złożył jednak wniosek o wykonanie kary w formie dozoru elektronicznego. Kielecki sąd się na to nie zgodził, a skazany wniósł zażalenie na tę decyzję do Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

Jak informuje Tomasz Szymański, rzecznik tej instytucji, sąd uwzględnił zażalenia Maksymiliana M. oraz jego obrońcy. Uchylił wcześniejsze postanowienie i skierował sprawę do ponownego rozpoznania. - Sąd podzielił część argumentów skarżących, m. in. to, że Maksymilian M. w ciągu ostatnich 5 lat zmienił swoją postawę i uporał się z nałogiem. Sąd uwzględnił także to, że skazany odbywając karę w formie dozoru elektronicznego będzie mógł łożyć na utrzymanie swoich dzieci – powiedział Tomasz Szymański.

Termin posiedzenia w tej sprawie wkrótce zostanie wyznaczony przez Sąd Okręgowy w Kielcach. Do czasu rozpatrzenia wniosku, wykonanie kary zostało wstrzymane.     

Niezależnie od tego, w Sądzie Rejonowym w Kielcach toczy się proces, w którym Maksymilian M. jest oskarżony o pobicie kobiety.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution