101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Nie będzie boiska w Nadbrzeziu. Przez brak porozumienia

Data publikacji: 17.01.2018 18:08
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

30.08.2017 Sandomierz. Wisła. Most. Z prawej Nadbrzezie
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wbrew wcześniejszym planom w sandomierskim Nadbrzeziu nie powstanie pełnowymiarowe boisko piłkarskie z infrastrukturą. Mieli z niego korzystać zawodnicy SKS Wisła Sandomierz oraz mieszkańcy tej części miasta. Obiektu nie będzie, ponieważ nie doszło do porozumienia pomiędzy burmistrzem, a Wspólnotą Gruntową w sprawie przekazania działki.

Burmistrz chciał, aby 3-hektarowy teren był przekazany jako darowizna na rzecz gminy. Nie godzi się na to Wspólnota Gruntowa proponując użyczenie gruntu pod inwestycję.

Prezes zarządu Wspólnoty Maria Jaroszuk tłumaczy, że pozbywając się działki mieszkańcy Nadbrzezia byliby na tym stratni. Dzierżawią swoje grunty innym ludziom za co mają 500 złotych od hektara rocznie. Te pieniądze przeznaczane są m.in. na opłatę podatku rolnego i od nieruchomości, realizowane są też różne przedsięwzięcia. W ubiegłym roku było to postawienie figurki Matki Boskiej. Maria Jaroszuk dodała, że były podjęte próby negocjacji warunków z burmistrzem proponowano np. zwolnienie Wspólnoty z opłacania podatków lokalnych ale nie zostało to uwzględnione.

Burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski stwierdził, że nieprzekazanie działki to suwerenna decyzja Wspólnoty Gruntowej. 

- Szkoda tylko, że cała sprawa trwała tak długo, bo od wiosny ubiegłego roku - powiedział.

Dodał, że jest pomysł na umiejscowienie tego boiska w innej części miasta, czyli na ul .Błonie po prawej stronie jadąc w kierunku Pieprzówek. Przez zimę ten teren zostanie uporządkowany, oczyszczony z zarośli i innych zbędnych rzeczy. Wiosną powinna rozpocząć się budowa boiska.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution