101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Niemka w barwach KSZO Ostrowiec

Data publikacji: 18.01.2018 12:31
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze

Magdalena Gryka
Fot. wikipedia

Potwierdziły się wcześniejsze informacje Radia Kielce: Magdalena Gryka została nową siatkarką KSZO Ostrowiec. 24-letnia rozgrywająca podpisała kontrakt do końca sezonu. Jej rywalką w walec o angaż w ostrowieckim klubie była 30-letnia Ukrainka Ałła Politanska.

Magdalena Gryka to, pochodząca z Białegostoku, niemiecka siatkarka z polskim paszportem. W Orlen Lidze występowała w Impelu Wrocław i BKS Bielsko-Biała. Była także młodzieżową reprezentantką naszego kraju. Grała także w kilku niemieckich zespołach, z którymi trzykrotnie zdobyła wicemistrzostwo kraju, a ostatnio reprezentowała barwy klubu ze stolicy Azerbejdżanu Azerrail Baku. 

- Postawiliśmy na Magdę przede wszystkim dlatego, że cały czas była w rytmie meczowym. Ukrainka natomiast od maja nie miała klubu. Wierzę, że będzie znaczącym wzmocnieniem naszego zespołu – powiedział prezes KSZO Mariusz Rokita.

Ostrowiecki klub był zmuszony poszukać rozgrywającej po tym jak dwa tygodnie temu Agnieszka Rabka zdecydowała się rozwiązać kontrakt i przenieść się do Developresu Rzeszów. Magdalena Gryka dołączyła zatem do Marty Biedziak, która świetnie prowadziła grę KSZO w niedzielnym, wygranym 3:1, spotkaniu w Bydgoszczy z Pałacem, otrzymując statuetką dla MVP tego meczu. Magdalena Gryka będzie mogła zadebiutować w pomarańczowo-czarnych barwach już podczas sobotniego, wyjazdowego spotkania z Legionovią Legionowo.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution