101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kielecka kardiologia wzbogaci się o salę hybrydową

Data publikacji: 19.01.2018 15:35
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

Świętokrzyskie Centrum Kardiologii
Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

13 mln zł trafi do trzech świętokrzyskich szpitali na rozbudowę i doposażenie oddziałów kardiologicznych. Najwięcej pieniędzy, 8 mln 700 tys. zł, otrzyma Klinika Kardiochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Jak informuje dr Edward Pietrzyk, kierownik kliniki, dzięki tym pieniądzom w lecznicy powstanie sala hybrydowa.

- W takiej sali można wykonywać zabiegi nieinwazyjne wszczepienia zastawek u pacjentów. Taki zabieg jest bezpieczniejszy, a ponieważ nie ma dużej ingerencji chirurgicznej, chory szybciej dochodzi do zdrowia. Sala będzie wykorzystywana nie tylko przez kardiologów, ale także chirurgów  naczyniowych i neurochirurgów - dodaje dr Edward Pietrzyk. Szpital do sali hybrydowej zakupi także wyposażenie, m. in. kardiograf oraz sprzęt do krążenia pozaustrojowego.

Z kolei Szpital Specjalistyczny w Końskich, który otrzyma blisko 2,5 mln zł, zakupi m. in. angiograf, aparat EKG, centralę monitorującą stan pacjenta, kardiomonitor, echokardiograf stacjonarny i przenośny oraz klimatyzatory - informuje Jerzy Grodzki, zastępca dyrektora w tej lecznicy. - Zakup nowego wyposażenia był konieczny, ponieważ dotychczasowy sprzęt był bardzo wyeksploatowany,  miał 10 lat. Poza tym, aparatura była dzierżawiona, co oznaczało dodatkowe koszty.

Z kolei Szpital Specjalistyczny w Sandomierzu na doposażenie oddziału kardiologicznego otrzyma milion osiemset tysięcy złotych.

Dyrektorzy placówek ubiegali się o dofinansowanie zakupów z pieniędzy Unii Europejskiej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution