101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Znani artyści kolędowali w Kielcach [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 20.01.2018 10:24 / Data aktualizacji: 20.01.2018 21:11
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
20.01.2018 Kielce. Najpiękniejsze kolędy. Koncert Betlejem w Kielcach

20.01.2018 Kielce. Najpiękniejsze kolędy. Koncert "Betlejem w Kielcach"
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kolęd z całego świata wysłuchali uczestnicy koncertu „Betlejem w Kielcach”. Przed kielecką publicznością wystąpili m.in. Katarzyna Moś, Mieczysław Szcześniak, Natalia Kukulska czy Daria Zawiałow. Do Hali Legionów przyszło kilka tysięcy osób.

Koncert zorganizowała Fundacja „Światło-Życie”. Adam Guzdyk z organizacji mówi, że dzięki tej imprezie można radośnie głosić fakt Bożego wcielenia i narodzenia Chrystusa. Jego zdaniem to wielki powód do radości.

- Niestety w Polsce nie zawsze potrafimy się z tego cieszyć. Staramy się pokazywać, że Boże Narodzenie to wesołe wydarzenie. Poza tym chcemy pielęgnować tradycję śpiewania kolęd w polskich domach. To nasz piękny zwyczaj, taki rodzinny i serdeczny. Warto to pielęgnować - mówi Adam Guzdyk.

Koncert niósł ze sobą także dwie akcje charytatywne. Pierwsza z nich to „Głodnych Nakarmić”. Dochód z niej zostanie przeznaczony na wsparcie dożywienia dzieci oraz dorosłych. Druga akcja to ambasador miłosierdzia.

- Każdy uczestnik może zostać takim ambasadorem, odbierając specjalną torbę z załączoną instrukcją. Należy ją wyposażyć w konkretne produkty i w ciągu dwóch tygodni po koncercie dostarczyć do wskazanego punktu w każdej diecezji - dodaje Adam Guzdyk.

Między kolędami czytane były fragmenty Pisma Świętego. Wykonawcy otrzymywali ogromne brawa od słuchaczy. Wśród nich, już po raz trzeci był Zbigniew Fijałkowski.

- Ten koncert to wspaniałe wydarzenie. Kolędy są melodyjne, można włączyć się w śpiew. Poza tym przybyło tu dużo młodzieży. Najbardziej podoba mi się jednak praca orkiestry - zaznacza Zbigniew Fijałkowski.

Patronat nad koncertem objął biskup kielecki Jan Piotrowski.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution