101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Klimat świąt można było poczuć w Suchedniowie

Data publikacji: 21.01.2018 19:49
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Koncert kolęd i pastorałek
Suchedniów. 21.01.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołów ludowych z Sorbina, Mostek i Michniowa wysłuchali uczestnicy koncertu zorganizowanego w Suchedniowskiej "Kuźnicy". Przed publicznością zaprezentowały się także chóry: Rycerzy Kolumba, "Senior" i "Sonatina" oraz Orkiestra Dęta. Wykonywano znane polskie kolędy oraz dawne pastorałki.

Jak podkreśliła Teresa Przeorska, kierownik zespołu śpiewaczego z Michniowa -  jak większość grup pochodzących z kół gospodyń wiejskich zespół kultywuje tradycje, śpiewając kolędy. - W okresie bożonarodzeniowym chętnie śpiewamy kolędy, podtrzymując w ten sposób dawne zwyczaje. Zespół "Michniowianie" jest już trzypokoleniowy. Pragniemy, aby jak najwięcej dzieci i młodzieży występowało razem z nami na scenie - mówiła Teresa Przeorska.

Mieszkańcom Suchedniowa podobał się koncert. Jak mówili - warto słuchać  kolęd, które są bardzo pięknymi i melodyjnymi utworami. Dzięki temu można jeszcze poczuć klimat świąt. Koncert odbył się przy pełnej sali, a wykonawcy otrzymywali gromkie brawa od publiczności.

W trakcie spotkania w "Kuźnicy" Rycerze Kolumba sprzedawali cegiełki na koncert charytatywny, który odbędzie się 3 lutego w hali sportowej w Suchedniowie na rzecz odbudowy domu Antoniego Warnke z Brus na Pomorzu poszkodowanego w zeszłorocznej sierpniowej nawałnicy. Gwiazdą koncertu będzie Ryszard Rynkowski.

Koncert kolęd i pastorałekSuchedniów. 21.01.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution