101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Uczniowie listy piszą. Konkurs posła z Ostrowca

Data publikacji: 22.01.2018 11:28
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Andrzej Kryj, Prawo i Sprawiedliwość
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

"Dziękuję Ci za Niepodległą. List do…" - to tytuł konkursu dla uczniów województwa świętokrzyskiego organizowanego w ramach stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Głównym organizatorem i pomysłodawcą rywalizacji jest poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Kryj.

Praca ma być listem, pisanym do osoby, która przyczyniła się do odrodzenia Polski po 123 latach niewoli. Jak zaznaczył poseł, taka forma konkursu ma zachęcić uczestników do poszukiwań w historii swojej rodziny. - Bardzo mile widziane będą listy adresowane do przodków. Warunkiem jest to, by była to postać autentyczna. Do listu należy dołączyć krótki biogram bohatera pracy - podkreśla Andrzej Kryj.

Współorganizatorem konkursu jest Katolickie Liceum im. Księdza Marcina Popiela w Ostrowcu. Karol Wójcik, nauczyciel historii, podkreśla, że obok zgłębiania dziejów Ojczyzny uczestnicy będą mogli przypomnieć sobie jak się pisze listy.

Partnerem przedsięwzięcia jest Poczta Polska, dlatego jedyną drogą przekazania prac jest wysłanie ich drogą listowną. Prace mogą przesyłać mieszkańcy całego województwa. Jedną z nagród będzie wycieczka do Sejmu.

Listy należy przesyłać na adres: Poseł Andrzej Kryj, Aleja Jana Pawła II 65 E, 27-400 Ostrowiec.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution