101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

2018 rok pod znakiem wzrostu zamówień w MESKO

Data publikacji: 22.01.2018 13:39
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Zestaw GROM M, czyli Piorun z MESKO
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zwiększenie zamówień, rozwój produkcji, pozyskiwanie istotnych dla przemysłu zbrojeniowego technologii oraz wzrost zatrudnienia i wynagrodzeń. To plany skarżyskiego MESKO na 2018 rok.

Stanisław Głowacki, przewodniczący sekcji krajowej "Solidarności" przemysłu zbrojeniowego, a także szef związku w skarżyskim „Mesko”, mówi, że w tym roku skala zamówień w spółce będzie znacząco większa.

- Będzie to około 250-300 milionów złotych więcej niż w 2017 roku. W naszej ofercie znajdą się nowe wyroby, chociażby zmodernizowana rakieta Feniks, która w tym roku zostanie wprowadzona na wyposażenie polskiego wojska - mówi Stanisław Głowacki.

Szef „Solidarności” w MESKO dodaje, że spółka wiąże duże nadzieje z programem obrony powietrznej kraju i liczy na rozwój techniki rakietowej. Ma on nastąpić między innymi dzięki współpracy z producentami amerykańskimi, brytyjskimi i izraelskimi. Szef „Solidarności” mówi, że MESKO jest  bliskie realizacji kontraktu na dostawy nowego typu rakiety o nazwie „Homar” oraz nowego rodzaju amunicji dużego kalibru.

Stanisław Głowacki nie ukrywa natomiast, że spółka boryka się z problemem braku specjalistów.

- Ze względu na wdrażane technologie i produkty będziemy z pewnością prowadzić w tym roku nabór inżynierów elektroników i mechatroników oraz operatorów obrabiarek sterowanych. Dla załogi ważną kwestią jest także wzrost wynagrodzeń. Dwa lata temu, z poprzednim zarządem, podpisaliśmy porozumienie, w którym zapisano, że poziom wynagrodzenia osiągnie 150 proc średniej płacy krajowej. Średnia płaca w MESKO jest już powyżej przeciętnej, ale to nie jest zadowalający nas poziom. 30 stycznia rozpoczniemy z obecnym zarządem spółki rozmowy dotyczące podwyżki wynagrodzeń oraz zmian w zasadach premiowania pracowników - mówi Stanisław Głowacki.

Należąca do państwowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej spółka Mesko specjalizuje się w produkcji amunicji i rakiet. Ostatnimi dużymi kontraktami podpisanymi przez Mesko są umowy na dostawę pocisków Piorun wraz z mechanizmami startowymi oraz rakiet Spike. Kontrakty te, o wartości ponad 1,5 mld zł, mają być realizowane do 2022 roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution