101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Marta Solnica: pogotowie funkcjonuje bez zakłóceń [OŚWIADCZENIE]

Data publikacji: 22.01.2018 14:58 / Data aktualizacji: 22.01.2018 16:57
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
15.05.2017 . Ambulans. Karetka. Pogotowie.

15.05.2017 . Ambulans. Karetka. Pogotowie.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pogotowie ratunkowe funkcjonuje bez zakłóceń, a pracujący w zespołach ratownicy medyczni są dobrze wyszkoleni i działają profesjonalnie - napisała w wystosowanym dziś oświadczeniu dla mediów Marta Solnica, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego.

W piśmie dyrektor odniosła się do pojawiających się w prasie informacji o problemach personalnych po zwolnieniu w trybie dyscyplinarnym 5 ratowników. Jak stwierdziła dyrektor, pracownicy w wystosowanych anonimach do Ministerstwa Zdrowia, wojewody świętokrzyskiego, marszałka województwa oraz świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia przedstawili nieprawdziwy obraz jej działania i pracy pogotowia. Ponieważ jej zdaniem przedstawione zarzuty o olbrzymiej wadze, nie mają nic wspólnego z prawdą, uznała, że było to znieważenie funkcjonariusza publicznego.

Marta Solnica powiedziała nam dziś, że zwolnieni ratownicy oskarżyli ją m.in. o mobbing i brak umiejętności w prowadzeniu firmy, czym podważyli jej kompetencje. Dyrektor uważa, że te działania mają na celu zdyskredytowanie jej osoby, ponieważ 5 marca kończy się jej kadencja i będzie musiał być ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora świętokrzyskiego pogotowia. Ponieważ jej zdaniem przedstawione zarzuty o olbrzymiej wadze, nie mają nic wspólnego z prawdą, uznała, że było to znieważenie funkcjonariusza publicznego.

W trybie natychmiastowym zwolniła ratowników, a sprawę pomówień skierowała do prokuratury. Na razie obie strony konfliktu nie chcą ujawnić żadnych szczegółów dotyczących sporu, ani przedstawianych argumentów. Ratownicy zaprzeczają, że wysłali anonimy i skierowali sprawę do Sądu Pracy.

Z kolei dyrektor poza wystosowanym oświadczeniem, nie chce komentować sporu, ani ujawnić informacji skąd wie, że anonimy pisały zwolnione osoby.

Pełny tekst oświadczenia

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution