101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Tarczyński wiceprzewodniczącym Europejskich Konserwatystów w Radzie Europy

Data publikacji: 22.01.2018 18:12 / Data aktualizacji: 22.01.2018 19:01
Autor: Bartłomiej Zapała , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy w Strasburgu

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy w Strasburgu
Strasburg. 22.01.2018 / Fot. Rada Europy

Poseł Dominik Tarczyński został wiceprzewodniczącym frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatów w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy. Wyboru dokonano poprzez aklamację podczas otwarcia zimowej sesji obrad tej instytucji w Strasburgu.

Dominik Tarczyński podkreślił w rozmowie z Radiem Kielce, że to duże wyróżnienie. Dodał, że jest zaszczycony, tym bardziej, że wyboru dokonano bez ani jednego głosu przeciwnego.

- Dzięki temu, że Polak będzie wiceprzewodniczącym jednej z największych frakcji w Radzie Europy, będziemy mieli szansę wpływać na kształt i dyskusję podczas obrad oraz to, jakie rezolucje będą podejmowane. To bardzo dobry sygnał, że Polska jest liczącym się krajem, który ma swój słyszalny głos w instytucjach europejskich - powiedział poseł.

Obecnie prezydium konserwatystów zajmie się planem na najbliższą, roczną kadencję.  Jako wiceprzewodniczący frakcji, Dominik Tarczyński będzie m.in prowadził posiedzenia grupy, proponował projekty rezolucji oraz typował szefów komisji.

Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy to trzecia co do wielkości grupa polityczna w Zgromadzeniu Parlamentarnym, tuż po Europejskiej Partii Ludowej oraz Grupie Socjalistów, Demokratów i Zielonych. W jej skład wchodzą przedstawiciele kilku delegacji narodowych, m.in. posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

Dominik Tarczyński zasiada jako polski poseł w Zgromadzeniu Parlamentarnym już trzecią kadencję. Na poprzednich posiedzeniach zabierał głos w debatach dotyczących nielegalnej migracji, zagrożeniu islamskim terroryzmem, a także w dyskusjach na temat praworządności w Polsce, gdzie bronił przeprowadzanej w Polsce reformy wymiaru sprawiedliwości.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution