101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wielkie zmiany w Ostrowcu. Remonty czekają ulice, osiedla, targowisko i kino

Data publikacji: 23.01.2018 11:33
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wizualizacja nowej hali targowej w Ostrowcu Świętokrzyskim
Fot. UM Ostrowiec Św.

Rozpoczyna się wielka rewitalizacja Ostrowca. Inwestycje kosztować będą w sumie ponad 34 milionów złotych, z czego 23 mln to unijna dotacja i pieniądze z budżetu państwa. Najwięcej pochłonie przebudowa ulicy Chrzanowskiego i remont kina Etiuda.

Dominik Smoliński, naczelnik Wydziału Planowania i Rozwoju w ostrowieckim ratuszu informuje, że  zaplanowane prace mają poprawić życie mieszkańców i wygląd Ostrowca. Część zadań zostanie zrealizowana na osiedlach Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Spółdzielni Krzemionki. 

Poprawiony zostanie wygląd osiedli, dróg wewnętrznych czy placów zabaw. Plany przewidują także  zagospodarowanie dziedzińca browaru, przebudowę kina Etiuda, zagospodarowanie targowiska miejskiego i remont ulicy Chrzanowskiego.

W najbliższym tygodniu podpisane zostaną preumowy na realizację zadań. Część pra realizowana jest łącznie z innymi projektami. Tak jest w przypadku modernizacji targowiska, czy kina. Na termomodernizację Etiudy pozyskano pieniądze z innego projektu, a wnętrze będzie zmienione w ramach rewitalizacji.

Duże zmiany będą także na miejskim targowisku. Wybudowane zostaną dwie wiaty handlowe, a plac obecnie wysypany żwirem zostanie utwardzony.

Ostrowiec jest kolejnym miastem w województwie, które skorzysta z pieniędzy przeznaczonych na rewitalizację. Do dyspozycji urzędu marszałkowskiego było 100 milionów złotych. Poza Ostrowcem pieniądze otrzyma Sandomierz, Starachowice, Kazimierza Wielka, Busko Zdrój i Skarżysko.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution