101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

„RETROspekcje” w Instytucie Dizajnu

Data publikacji: 23.01.2018 20:29
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze

Instytut Dizajnu
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pieprzniczki, solniczki, a może sekretarzyk inspirowany designem lat 50. i 60. ubiegłego wieku? Niektóre z ponad 100 przedmiotów zgromadzonych na ekspozycji „RETROspekcje”, będzie można kupić w niedzielę na wyprzedaży w Instytucie Dizajnu w Kielcach.

Na „RETROspekcjach” można odnaleźć elementy sztuki użytkowej, stworzone przez młodych polskich projektantów, które łączą ze sobą dawne wzornictwo i współczesny klimat. Do tej pory, ekspozycję prezentowano m.in. w Warszawie i Łodzi, gdzie na jej zakończenie zawsze przeprowadzano wyprzedaż. Pomysłodawcą całego projektu jest marka „Wood&Paper”. Jej właścicielka Agata Kondracka podkreśla, że pomysł na obniżenie cen i sprzedanie poszczególnych elementów, zrodził się na Łódź Design Festival.

- Tam na zakończenie wydarzenia, można nabyć wybrany przez siebie element prezentowanych ekspozycji - dodaje.

Aleksandra Banaś, koordynator działań edukacyjnych w Instytucie Dizaju, mówi, że ten pomysł jest dobry, ponieważ zainteresowani nie kupują w ciemno. Mogą przyjść, zobaczyć jak wyglądają przedmioty, ocenić czy pasują do ich wnętrza. Plusem jest również to, że nie trzeba na przykład sprawdzać kosztów wysyłki.

- Wystarczy przyjść do nas, obejrzeć i podjąć decyzję - dodaje.

Na ekspozycji będzie można nabyć m.in. stolik kawowy w cenie obniżonej o 15 procent, sekretarzyk z minimum dziesięcioprocentową bonifikatą, a także różnego rodzaju figurki z porcelany wartości około stu złotych. Kielczanie pytani o design inspirowany latami 50. i 60. przyznają, że bardzo im się podoba.

Średnio obniżki cen eksponatów będą wynosiły około 10 procent, jednak zależą od producenta. W poprzednich edycjach zniżki dochodziły nawet do 30 procent.

Wyprzedaż odbędzie się w niedzielę 28 stycznia, o godzinie 12.00 na pierwszym piętrze Instytutu Dizajnu.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution