101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Tarczyński vs Budka. Kto w Polsce jest faszystą?

Data publikacji: 24.01.2018 13:54 / Data aktualizacji: 24.01.2018 15:57
Autor: Bartłomiej Zapała , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

XXVI Rocznica Powstania Radia Maryja. Poseł PiS Dominik Tarczyński
03.12.2017 / Fot. Monika Bilska / Radio Maryja

Świętokrzyski poseł PiS Dominik Tarczyński oskarżył polityka Platformy Obywatelskiej Borysa Budkę o fałszywe utożsamianie Ruchu Narodowego z ugrupowaniami faszystowskimi. Na Twitterze zapytał wiceprzewodniczącego PO czy przeprosi w związku z tym uczestników Marszu Niepodległości.

Dominik Tarczyński na Twitterze w sprawie oskarżeń Borysa Budki dotyczących wspierania przez Ruch Narodowy ideologii faszyzmu / Fot. Twitter

Przypomniał również, że siostra Borysa Budki - Anna jest działaczką Ruchu Narodowego i występowała na konwencji tego ugrupowania. Nagranie filmowe tego wystąpienia Dominik Tarczyński dołączył do swojej wiadomości z pytaniem "Czy Pana siostra to faszysta?

W rozmowie z Radiem Kielce poseł Tarczyński podkreślił, że jego pytanie skierowane do posła Budki, sprowokowane jest próbą  manipulacji i przypisywania Zjednoczonej Prawicy ochrony środowisk faszyzujących. - Moim Zdaniem Ruch Narodowy, który funkcjonuje oficjalnie niesłusznie jest nazywany i kojarzony z ideologią faszystowską, dlatego zapytałem posła Budkę, czy jego siostra, która jest członkiem tego ruchu też jest faszystką? Zachowanie posłów opozycji to hipokryzja, i manipulacja poprzez używanie haseł, które wywołują negatywne skojarzenia z rządem Prawa i Sprawiedliwości - dodaje.

Dyskusja o roli ugrupowań i stowarzyszeń propagujących w Polsce faszyzm rozgorzała po emisji w telewizji TVN materiału dotyczącego działalności członków stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność", którzy organizowali w ukryciu obchody urodzin Adolfa Hitlera i wykrzykiwali przy tym nazistowskie hasła. Działacz stowarzyszenia Jacek Lanuszny jest asystentem prezesa Ruchu Narodowego, posła Roberta Winnickiego, który był głównym organizatorem Marszu Niepodległości 11 listopada w Warszawie.

Prokuratura na wniosek ministra sprawiedliwości wszczęła śledztwo w sprawie możliwości nielegalnego propagowania faszyzmu. Borys Budka krytykował w ostatnich dniach działania organów śledczych i przypominał, że prokuratura umarzała postępowania dotyczące rasistowskich haseł na Marszu Nieodległości, a także wcześniejsze doniesienia na stowarzyszenie "Duma i Nowoczesność".

Polityk PO pytał dziś na Twitterze o to, czy w związku z emisją w TVN, w Prokuraturze Krajowej i  w Ministerstwie Sprawiedliwości "polecą głowy". Polityk PO nie odniósł się jeszcze do pytań postawionych mu przez Dominika Tarczyńskiego, także do działalności swojej siostry Anny w Ruchu Narodowym.

Dominik Tarczyński będzie w czwartek, 25 stycznia gościem Rozmowy Dnia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution