101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rozstrzygnięto konkurs na najlepsze prace dyplomowe studentów Politechniki

Data publikacji: 24.01.2018 15:27
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Rozstrzygnięcie konkursu PŚk i KPT na najlepsze prace dyplomowe
Kielce. 24.01.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nagrodę w wysokości 5 tys. zł lub płatny staż o takiej samej wartości mogli wygrać studenci Politechniki Świętokrzyskiej, którzy wzięli udział w konkursie na najlepszą pracę dyplomową. Prace były ocenianie w 9 dziedzinach od informatyki po architekturę i transport. W sumie wpłynęło ich na konkurs 73. Dziś podczas uroczystej gali w Kielcach poznaliśmy najlepszych autorów.

Profesor Wiesław Trąmpczyński, rektor uczelni informuje, że zadaniem konkursu było między innymi zaznajomienie studentów z wymaganiami rynku pracy. Rektor podkreśla, że konkurs był organizowany wspólnie z Kieleckim Parkiem Technologicznym, a najlepsze prace wybierali przedsiębiorcy.

Przykładowo lokator KPT, firma Transition Technologies S.A. oceniała prace z dziedziny informatyki. Wojciech Wąsik, kierownik kieleckiego biura przedsiębiorstwa mówi, że na konkurs wpłynęło kilka ciekawych prac. - Przede wszystkim zwracaliśmy uwagę na ich praktyczny wymiar. Obok tego obok samej konstrukcji pracy, oceniana była pomysłowości i innowacyjność. Takie konkursy są bardzo potrzebne, bo zbliżają młodych ludzi, uczelnie oraz przedsiębiorców - twierdzi Wojciech Wąsik.

Konkurs bardzo dobrze oceniają studenci. Jak mówi Mateusz Rogacki, przewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego, jest on dla młodych ludzi szansą, by jeszcze podczas nauki nawiązać kontakty ze swoim potencjalnym pracodawcą. - Kiedy tylko dowiedzieliśmy się o konkursie, zachęcaliśmy studentów, by wzięli w nim udział. Wiem, że moi koledzy, którzy będą pisać pracę dyplomową, chcą podnieść sobie poprzeczkę, wybrać bardziej innowacyjny temat i wziąć udział w kolejnym konkursie - twierdzi Mateusz Rogacki.

Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego ma nadzieję, że autorzy  najlepszych prac dyplomowych będą w przyszłości pracowali w firmach mieszczących się w KPT. Jak dodaje, dokładnie rok temu Park podpisał porozumienie o współpracy z Politechniką Świętokrzyską. Konkurs na najlepszą pracę dyplomową jest jednym z efektów tego porozumienia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution