101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Ferie z atrakcjami. Będzie można popływać, potańczyć i pobawić się z psem

Data publikacji: 24.01.2018 19:01
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Nauka pływania, warsztaty tańca i zajęcia plastyczne - to tylko niektóre z propozycji, jaki na okres zbliżających się ferii przygotowały miejskie instytucje kultury, biblioteki i muzea w Kielcach. Urzędnicy przekonują, że oferta będzie dostosowana do różnych grup wiekowych, a dzieci na pewno znajdą coś dla siebie.

Beata Kamińska, z wydziału kultury, sportu i promocji miasta informuje, że w tym roku instytucje przygotowały także kilka nowości. Jedną z nich będą np. warsztaty pt. zwierzęta to nie zabawki, organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Przez cały okres ferii dzieci będą zdobywać wiedzę odnoście zwierząt, dowiedzą się jak opiekować się domowymi pupilami. Podczas zajęć dzieci będą mogły pobawić się z psem, który pomaga w terapii dzieci.

Nowością będą także warsztaty naprawiania zabawek. Te przygotowuje Instytut Dizajnu. Uczestnicy spróbują przy wsparciu zaplecza ID odnowić wybraną zabawkę popsuty mechanizm, czy zniszczoną tkaninę. Zajęcia mają nauczyć dzieci szacunku do zabawek oraz pokazać, że zamiast kupowania nowych można reperować stare.   

Szczegółowy harmonogram akcji Zima w mieście 2018 ma być gotowy w ciągu najbliższych dni. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution