101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Poseł Tarczyński: dla neonazistów najsurowsze kary

Data publikacji: 25.01.2018 09:53
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Dominik Tarczyński
Fot.

Poseł PiS Dominik Tarczyński potępił na naszej antenie propagowanie nazizmu w Polsce. Jak powiedział, uczestników świętowania rocznicy urodzin Adolfa Hitlera powinna spotkać surowa kara. Śledztwo w tej sprawie wszczęła już prokuratura. Jak wcześniej informowało Polskie Radio, zatrzymano pięć osób.

Gość Radia Kielce podkreślił, że dla uczestników takich ekscesów nie ma miejsca w Polsce.

- Jeżeli takie osoby są, a są idiotami, to powinny ponieść surową karę, dlatego, że Polska została tak bardzo doświadczona przez faszystów, nazistów, przez Niemców w czasie II wojny światowej, że nie ma miejsca ani na żart, ani na głupotę, ani na nic innego, co można by było w tak delikatnym zabarwieniu pokazywać - mówi poseł Tarczyński. 

Stowarzyszenie zorganizowało „obchody” 128. urodzin Adolfa Hitlera w maju zeszłego roku w lesie nieopodal Wodzisławia Śląskiego. Zostały zarejestrowane ukrytą kamerą przez dziennikarzy TVN. Telewizja ujawniła nagrania dopiero w minioną sobotę. Zdaniem gościa Radia Kielce to działania, które miały na celu budowanie negatywnego wizerunku Prawa i Sprawiedliwości.

- W sposób manipulacyjny przylepianie PiS-owi wspierania tego typu grup jest sekciarską manipulacją i z tym trzeba walczyć. Poważniejszy problem jest w Niemczech, w Lipsku, gdzie są tysiące ludzi maszerujących i są to faktycznie osoby o tego typu zaangażowaniu. Tutaj ten margines jest wykorzystywany do tego, aby w złym świetle pokazywać rząd Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z polskim prawem, taki materiał dziennikarski powinien trafić do prokuratury natychmiast. Dziwię się, że TVN takie nagranie trzymał i akurat teraz przed przyjazdem wysokiego urzędnika z USA je wyemitował - dodał poseł Tarczyński.  

W sobotę po wieczornej emisji reportażu na temat neonazistowskiej imprezy Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro wydał polecenie wszczęcia śledztwa w tej sprawie. Jak ustaliła Informacyjna Agencja Radiowa, kilka godzin później rozpoczęły się przeszukania u uczestników imprezy. Znaleziono nazistowskie mundury, flagi, odznaki, naszywki i publikacje. U jednego odkryto broń i amunicję. Dodatkowe dowody prokuratorzy spodziewają się odkryć w telefonach komórkowych i komputerach, które zabezpieczyli w przeszukiwanych domach.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution