101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Dzięki świątecznemu oświetleniu pomogą pogorzelcom i bezdomnym

Data publikacji: 25.01.2018 11:22
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Starachowice. Świąteczne iluminacje
Starachowice / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Starachowice zajęły trzecie miejsce w kraju w plebiscycie „Świeć się z Energą” na najpiękniejsze świąteczne oświetlenie. W nagrodę ratusz otrzyma 10 tysięcy złotych, które przeznaczy na zakup energooszczędnego sprzętu AGD, który zostanie potem przekazany organizacjom pozarządowym.

Do świetlic i domów seniora trafią żelazka, lodówki czy pralki. Starachowickie Stowarzyszenie Niepełnosprawni Plus otrzymało dużą lodówkę i - jak podkreśla prezes stowarzyszenia Alicja Czarnecka - urządzenie bardzo się przydaje. Korzystają z niej uczestnicy zajęć rehabilitacyjnych, którzy spędzają w ośrodku czasami wiele godzin.

Jak zapowiada prezydent Starachowic Marek Materek, w tym roku będzie podobnie sprzęt  AGD również trafi do osób potrzebujących. Będą to m.in. pogorzelcy oraz bezdomni, którzy chronią się w miejskiej noclegowni.

Starachowice. Świąteczne iluminacjeStarachowice / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

- Ponadto w Galerii Handlowej Skałka zostanie ustawiona lodówka, do której każdy z mieszkańców, a także osoby prowadzące handel w pasażu będą mogły włożyć produkty żywnościowe. Z zapasów lodówki będą mogli korzystać wszyscy potrzebujący - powiedział. 

Za ubiegłoroczną nagrodę w konkursie zakupiono min lodówkę, kuchenkę gazową, mopa parowego, robota kuchennego i drobny sprzęt AGD. Sprzęt otrzymały: starachowicki oddział Caritasu, Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych, Armia Zbawienia oraz Dom Seniora „Manhattan”

Tegorocznym zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu na najładniej oświetlone miasto został Zamość. Drugie miejsce w internetowym głosowaniu zajęła Częstochowa.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution