101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Adamiec wrócił, Gołębiewski został, czyli kielczanie za oceanem

Data publikacji: 25.01.2018 13:09
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

Mecz Polska - Irlandia w Hali "Pod Basztami". Daniel Adamiec wygrał pojedynek
Chęciny. 22.09.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Daniel Adamiec z KKB RUSHH wrócił ze zgrupowania kadry narodowej pięściarzy, które 9 stycznia rozpoczęło się w Centrum Przygotowań Olimpijskich w Colorado Springs. W Stanach Zjednoczonych, pod okiem szkoleniowca reprezentacji Polski Karola Chabrosa, trenowało szesnastu zawodników. W tym gronie był także drugi z kielczan Bartosz Gołębiewski.

- Mieliśmy zapewnione doskonałe warunki więc ocena zgrupowania jest naprawdę bardzo dobra - powiedział wiceprezes PZB i KKB RUSHH Grzegorz Nowaczek, który był jednym z członków polskiej ekipy.

- Mieliśmy bardzo mocnych sparingpartnerów. Razem z nami trenowali zawodnicy z pierwszych reprezentacji USA i Anglii. Szkoleniowcem amerykańskiej kadry jest Irlandczyk Billy Walsh, który w 2016 i 2017 roku został uznany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Boksu Amatorskiego (AIBA) najlepszym na świecie. Nasi zawodnicy mieli okazję z nim popracować - dodał Grzegorz Nowaczek.

Centrum Przygotowań Olimpijskich w Colorado Springs także zrobiło wrażenie "biało - czerwonych".

- Ośrodek jest potężny. Dwukrotnie większy od naszego Cetniewa. Położony na 2000 tysiącach metrów n.p.m., co też ma niebagatelne znaczenie dla przygotowania kondycyjnego. Sale treningowe, siłowania, sprzęt do ćwiczeń wszystko z najwyższej półki - stwierdził Grzegorz Nowaczek. 

Po zgrupowaniu w Colorado Sprins kadra została podzielona. Ośmiu pięściarzy wróciło do Polski, a ośmiu poleciało do Kanady, na towarzyski dwumecz z reprezentacją tego kraju. Wśród zawodników, którzy zostali w Ameryce Północnej, jest również Bartosz Gołębiewski z KKB RUSHH Kielce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution