101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Nasza Próbna Matura podbija Polskę!

Data publikacji: 25.01.2018 17:59
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

08.03.2017 Kielce. IV LO. Próbna matura z języka polskiego.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

55 szkół zgłosiło się do Próbnej Matury Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, Radia Kielce oraz Echa Dnia. Jak mówi Piotr Burda, pomysłodawca egzaminu oraz rzecznik UJK, w tym roku widać, że matura staje się egzaminem ogólnopolskim, bowiem zgłaszają się szkoły z wielu województw. Oprócz uczniów ze świętokrzyskiego egzamin próbny w marcu będą pisali też maturzyści z mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, podkarpackiego, czy lubuskiego.

Po raz pierwszy do próby przystąpi oficjalnie Zespół Szkół Handlowych w Bydgoszczy. Dorota Regulska, nauczycielka matematyki w placówce nie ukrywa, że w poprzednich latach już korzystała z arkuszy udostępnionych w Internecie po egzaminie. - Te arkusze bardzo fajnie się rozwiązuje. Dlatego kiedy zostają udostępnione w Internecie chętnie z uczniami nad nimi pracujemy - mówi Dorota Regulska.

Podobnie, jak w ubiegłych latach, arkusze do języka polskiego przygotowują eksperci z Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Andrzej Saganiak, dyrektor Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy w województwie łódzkim podkreśla bardzo wysoką jakość przygotowanych zadań. - Moja szkoła w tej maturze bierze udział od 3 albo 4 lat. Największą zaletą są świetnie przygotowane arkusze. Jako nauczyciel matematyki mogę powiedzieć, że spełniają wymogi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, są bardzo podobne do tych, które uczniowie rozwiązują podczas prawdziwej matury - zapewnia Andrzej Saganiak.

Arkusze do języka angielskiego przygotowują z kolei specjaliści ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, a do chemii firma 3ECH Edukacja.

W tym roku próbna matura tradycyjnie odbędzie się w pierwszej połowie marca. 8 marca, egzamin z języka polskiego, następnego dnia uczniowie będą pisali matematykę, natomiast w poniedziałek 12 marca, język angielski. Na zgłoszenia szkół czekamy do 10 lutego. Maile z liczbą uczniów, którzy przystąpią do matury należy przysłać na adres ujk.promocja@gmail.com.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution